Користь співфінансування енергоефективних заходів

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження продовжує тісну співпрацю з представниками проекту IFC, повідомляється на Урядовому порталі.
Як зазначили на нещодавній зустрічі, запроваджена ще у 2014 р. програма «теплих кредитів», націлена на безпосередню допомогу населенню при утепленні. За три роки більше 400 тис. родин змогли впровадити енергоефективні заходи у своїх оселях, отримавши в банках понад 5 млрд грн. «теплих кредитів».
Загалом програма дозволила залучити близько 6 млрд грн. в економіку країни та активізувати ринок виробництва енергоефективних матеріалів та послуг у цій сфері.
«Попит на «теплі кредити» навіть у рази перевищив показники розвитку польської програми з утеплення, яку було взято за основу під час розробки українського механізму», – відзначила діяч проекту IFC Юлія Пушко.
У подальшій роботі IFC вбачає необхідність інтенсифікувати інформаційно-роз’яснювальну кампанію для населення щодо формування енергоефективної культури; переваг участі у державній та місцевих програмах здешевлення «теплих кредитів»; особливостей впровадження комерційного обліку води та теплової енергії; особливостей нового законодавства у житлово-комунальному господарстві.
Також важливо продовжувати співпрацювати з місцевою владою та роз’яснювати користь спів фінансування енергоефективних заходів як дієвого способу стимулювання громад до енергозбереження.
Корисні матеріали від IFC мешканцям багатоквартирних будинків:
Довідник ОСББ можна переглянути за посиланням: http://saee.gov.ua/sites/default/files/OSBB_IFC_0.pdf
Інвестиційна абетка багатоквартирного будинку: http://saee.gov.ua/sites/default/files/OSBB-Book.pdf