Про Верховну Раду України VI скликання (2007-2012 рр.)

 На виборах за пропорційною системою 3% бар’єр подолали три партії: Партія регіонів (175 мандатів), Блок Юлії Тимошенко (156), Блок “Наша Україна – Народна самооборона” (72), Комуністична партія України (27), “Блок Литвина” (20). Соціалістична партія України набрала 2,86% і до парламенту не потрапила.

У новому складі Верховної Ради України Блок Юлії Тимошенко і блок “Наша Україна – Народна самооборона” утворили парламентську більшість у складі 227 депутатів. Головою Верховної Ради України було обрано Арсенія Яценюка, а Прем’єр-міністром України – Юлію Тимошенко.

Щоправда, помаранчева коаліція проіснувала недовго, і вже у грудні 2008 року коаліція БЮТ-НУНС розпалась, Яценюк став першим спікером, який добровільно подав у відставку, новим головою парламенту було обрано Володимира Литвина, проте Юлія Тимошенко залишилась на посту голови уряду до президентських виборів.

Ця каденція запам’яталась в першу чергу ратифікацією Харківських угод, яка супроводжувалась активним протистоянням в сесійній залі, скандальним мовним законом а також такими явищами, як “тушки” та “кнопкодавство”.

Після президентських виборів 2010 року “Партія Регіонів” (за підтримки депутатів орієнтованих на екс-президента Ющенка, блоку Литвина, та КПУ) 10 березня 2010 року ухвалила Закон України “Про Регламент Верховної Ради”, цей “Регламент” всупереч Конституції дозволив формувати коаліцію  за допомогою депутатів-перебіжчиків. На базі цього закону “Про Регламент ВР”, 11 березня 2010 була створена коаліція “Стабільність та реформи” (з фракцій ПР, КПУ, Блоку Литвина та депутатів-перебіжчиків), що того ж дня сформувала Кабінет Міністрів під керівництвом Миколи Азарова.