Полтавський підприємець економить до 60 тисяч гривень за сезон, опалюючи сміттям (ФОТО)

Сьогодні, 11 листопада, у Міжнародний день енергозбереження «ЕнергоЛайф.інфо» ділиться з вами неймовірною історією полтавського підприємця, який почав опалювати приміщення для бізнесу сміттям і отримав змогу заощаджувати близько 60 тисяч гривень за опалювальний сезон.

Бізнесмен Руслан Чамара має власний магазин непродовольчих товарів на Вакуленцях загальною площею близько 200 квадратних метрів. Підняття тарифів на комунальні послуги для нього, як і для усіх інших українців, загрожувало значними фінансовими втратами. Чоловік вже давно планував перейти на альтернативні джерела енергії, зокрема через те, що хотів уникнути бюрократичних моментів, які супроводжували кожен початок та кінець опалювального сезону – щовесни треба було опалювальну систему пломбувати та віддавати газовій компанії, а восени знову підключати, оформлюючи багато документації.

Руслан Чамара

Руслан Чамара

Твердопаливний котел став прекрасним виходом. Він не тільки дозволив розпочинати опалювальний сезон без лишньої мороки, коли зручно, але й подарував інші приємні «бонуси»: завжди тепле приміщення, а найголовніше, неймовірну економію. Так, окупити котел вартістю близько 60 тисяч гривень, підприємець зміг всього за один опалювальний сезон.

Головний секрет цього полягає в тому, що Руслан Чамара використовує для обігріву свого магазину звичайне сміття – відходи сільськогосподарського виробництва, які фермери у величезних кількостях залишають на полях. Таким чином, на паливо не витрачає практично ні копійки, за виключенням його транспортування з поля до себе додому.

Біомаса для опалення

Біомаса для опалення

Біомаса для опалення

Біомаса для опалення

Відходи сільськогосподарського виробництва

Відходи сільськогосподарського виробництва

«Це все викидається зараз просто масово, – розповідає підприємець, демонструючи дармове паливо. – Фермери та сільгоспвиробники не знають, що з ним робити. Це відходи від переробки сої, а також соняшника, яке прекрасно горять.

Коли ми були користувачами газу, то була проблема з температурним режимом в приміщенні. Температура знаходилася на позначці 16-18 градусів. На сьогоднішній день у нас в магазині 26 градусів тепла. З розрахунку, якби ми опалювали його до такого стану газом, то витрачали б 50 кубометрів щодоби, тобто за нинішніми цінами – більше 400 гривень щодня. Оце моє нинішнє паливо ж зовсім безкоштовне, його просто викинули. Затрати полягають в тому, щоб поїхати у поле та забрати його», – поділився з журналістами чоловік.

Твердопаливний котел для опалення біомасою

Твердопаливний котел для опалення біомасою

Звісно, що котел у нього не зовсім звичайний. Він був сконструйований його товаришем Геннадієм Двірником з урахуванням того, щоб була можливість використовувати найрізноманітніші види біопалива – щепу, горіхову шкаралупу, солому, шишки.

«Кочегаримо з 9 ранку і приблизно до 12-13 години (саме тоді в магазині найтепліше – до 26 градусів, прим. авт..), і вже потім температура тримається майже добу на рівні 20 градусів. Всього за годину котел нагріває до робочої температури 1,7 тонни води – тонну в акумуляторі, 350 літрів у системі та ще 350 літрів у самому котлі», – говорить власник енергоефективного котла.

Твердопаливний котел

Твердопаливний котел

Щоб була температура 26 градусів, на добу треба приблизно 4 мішка біомаси по 12 кг. Для температури ж у приміщенні 21-23 градуси – три мішка. Вони прогорають приблизно за 3 години.

Підприємець розповів, що альтернативна горюча суміш знаходиться на обочинах полів. Просто треба звернутися до сільгоспвиробників і спитати, куди вони дівають ці сміттєві відходи. За символічну суму фермери можуть навіть привезти їх додому. Якщо зберігати вдома таке паливо у великих кількостях ніде,  можна домовитися з фермером, що ви заберете це сміття згодом та накрити його просто в полі плівкою. Навіть волога біомаса прекрасно горить завдяки високій  температурі в котлі, стверджує Руслан. Сам він навозить паливо в саморобний бункер – його вистачає на 1,5-2 місяці.

«У зв’язку з критичними економічними обставинами, я гадаю що це прекрасний вихід максимально здешевлювати своє опалення та не мерзнути, сидячи в куфайках», –поділився думками полтавець.

Детальніше ж про котел розповів його розробник Геннадій Двірник. Наче за іронією долі, чоловік довгий час займався промисловим холодопостачанням. Але одного разу в його клієнта виникла проблема з газом, і той попросив, з огляду на технічну грамотність Геннадія, допомогти її вирішити та знайти альтернативу. Почавши вивчати це питання, чоловік так захопився, що повністю перейшов на розробку опалювальних пристроїв.

Геннадій Двірник

Геннадій Двірник

«Ми почали з установки котлів інших виробників, але потім побачили, що їх можна допрацьовувати та вдосконалювати. Я взяв на роботу конструктора, ми розробили технічну документацію і на умовах кооперації почали робити у підрядників на замовлення виготовлення цих котлів. У них, на відміну від цього, що, ми розробили для Руслана Миколайовича, є ще додаткові функції завантаження палива та очищення від попелу. Це зручно, тому що в біомаси достатньо високий рівень зольності – до 10% (у дерева, наприклад, 1%)» Але ручне завантаження дозволяє розширити спектр паливних матеріалів», – розповів розробник обладнання.

Конструкція котла нестандартна, так як звичайний, призначений для опалення деревом, не може опалювати біомасою. Він майже утричі більший, має масу близько тонни. Відрізняється і конструкція топки.

«Не так просто довести її до такого рівня, щоб нормально перегорала олійна культура, яка прибирається разом із землею. Але всі свої розробки ми сертифікуємо за всіма правилами», – говорить Геннадій Двірник.

У котлах для опалення с/г виробництв частіше використовуються системи автоматичного завантаження палива. З часом все більше фермерів розуміють, що опалюватися можна навіть тим, що є під ногами, тому такі котли починають користуватися популярністю.

«Ми доводимо, що навіть не потрібно платити за перероблену пелету, якщо на полях та елеваторах є маса горючих відходів», – говорить бізнесмен.

Представник ГО «ЕкоЛтава» Максим Макуха розповів про екологічну складову роботи котлів Геннадія Двірника.

«З точки зору зміни клімату позитивним моментом є те, що хоч цей котел і викидає СО2, але саме паливо є вуглецево-нейтральним. Тобто, увесь вуглекислий газ що за сезон було поглинуто з атмосфери, ми віддаємо назад. На відміну від викопного палива, як вугілля чи газ, в атмосферу не додається нічого лишнього», – підсумував екоактивіст.

Максим Макуха допоміг організувати зустріч бізнесменів з журналістами

Максим Макуха допоміг організувати зустріч бізнесменів з журналістами

Максим Макуха демонструє вуглецево-нейтральне паливо

Максим Макуха демонструє вуглецево-нейтральне паливо

ЕнергоЛайф.інфо