Як повідомляє прес-служба Миргородської міської ради, нещодавно Миргород відвідали литовці – ділилися практикою модернізації житлово-комунального господарства. Зокрема говорили про можливість функціонувая теплоенергостанцій на біомасі.
Віце-посол Республіки Литви в Україні Керушаускас Гвідас зазначив, що у Литві біопаливні електростанції забезпечують дві третини всього опалення. Природний газ використовують лише за умов найнижчих температур, коли теплообладнання не працює на повну потужність. Віце-посол заявив, що завдяки біомасі Литва незалежна від імпортного палива.
Сергій Соломаха, голова Миргородської міської ради, зазначив, що перспектива роботи ТЕЦ на біомасі актуальна, але нова. Та пропозицію іноземних фахівців можна розцінювати як черговий хід із запровадження заходів енергозбереження у Миргороді. Вона зможе виробляти теплову та електричну енергію для цілого мікрорайону.
Варто зазначити, що Миргород у напрямку запровадження інструментів енергоефективності стоїть чи не на першому місці серед міст області. Так у місті-курорті наразі лічильники обліку теплової енергії встановлені у 100 % будинків. А одне з миргородських ОСББ отримало понад півмільйона гривень на утеплення власної багатоповерхівки.
В обговоренні щодо будівництва ТЕЦ на біопаливі взяв участь й начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко. Він зазначив, що лісове господарство може у повному обсязі задовольнити потреби ТЕЦ біомасою, зокрема щепою. Щоправда, поки що невідомо, на яких умова буде реалізовуватися біомаса лісгоспами.
Нагадаємо, що опалювати власне помешкання біомасою можна безкоштовно. Наприклад, відходи від агровиробництва можна вільно забирати на фермерських полях. «ЕнергоЛайф.інфо» вже писав про полтавського підприємця, котрий опалює відходами соняшника та сої, і таким чином економить на опаленні 60 тис грн. за сезон.