Перша ластівка – одна газонафтовидобувна компанія врешті отримала від облради погодження дозволу на розробку надр

Під час сьогоднішньої сесії Полтавської обласної ради депутати врешті-решт погодили перший за півтора року дозвіл на розробку надр на Полтавщині. Його отримала ТОВ «Аркона ГАЗ-ЕНЕРГІЯ», котра встигла зранку безпосередньо перед сесією укласти соціальну угоду.

Про те, що перше газонафтовидобувне підприємство пішло на поступки облраді та підписало угоду, ще перед сесією повідомив журналістам голова Полтавської облради Олександр Біленький.

«Сьогодні укладена соціальна угода з компанією «Аркона». 5% вони оплачуватимуть понад державної  ренти до нашого місцевого бюджету, це приблизно 800 тисяч гривень. «Аркона» перша пішла назустріч, будемо очікувати від надрокористувачів таких самих дій. Це дасть кошти громадам. Пропорція, яка закладена в законі №3038, ми її зараз екстраполюємо на 2017 рік. Ми не можемо включити функції закону (він вступить в дію з початку 2018-го – прим. ред..), і тому компанії  пішли на такий крок, що вони понад державну ренту платять ще 5% у місцеві бюджети», – прокоментував Біленький.

Цікаво, що більше жодна з компаній, котра претендувала сьогодні на погодження облради нових дозволів, не змогла отримати ствердної відповіді від депутатів. Мова йде про ПАТ «Укргазвидобування», котре претендувало відразу на 7 нових дозволів, ТОВ «Українська бурова компанія», ТОВ «Астрогаз» та ТОВ «Арабський енергетичний альянс ЮЕЙ».

Що стосується останньої компанії, то для отримання довгоочікуваного дозволу з метою продовження роботи на Північно-Яблунівському родовищі до Полтави навіть завітав президент компанії з Саудівської Аравії Раїд Бу-Хамсін. Відмова депутатів облради його шокувала, адже за словами президента компанії, вони були готові підписати всі запропоновані чиновниками угоди.

Нагадаємо, депутати Полтавської обласної ради вже понад півтора року принципово відмовляють газонафтовидобувним компаніям у погодженні нових дозволів на розробку надр на Полтавщині. Спочатку вони лобіювали у Верховній Раді прийняття закону №3038 щодо децентралізації ренти (щоб 5% рентних платежів залишалися у місцевих бюджетах). Але коли закон було прийнято і стало відомо, що він почне діяти аж з початку 2018-го, депутати стали наполягати на укладанні з видобувниками соціальних угод, за якими ще 5% понад ренти йшли до місцевих бюджетів вже цьогоріч. Розмови про це точаться вже з початку 2017 року, але депутати та видобувні компанії ніяк не можуть дійти згоди. В одному з коментарів голова облради Олександр Біленький заявив, що видобувники пропонують замалі суми, які не влаштовують депутатів.

ЕнергоЛайф.інфо