Акценти робочого візиту на Карлівщину

На Карлівщині з робочим візитом побував народний депутат України Олексій Лелюк. Супроводжували його помічники-консультанти – депутат Полтавської обласної ради Микола Ганнущенко та керуючий Карлівським управлінням по експлуатації газового господарства Олександр Чухрай.

«У дітях – майбутнє України»

Першою зупинкою на маршруті стало село Климівка. Там, у сільському будинку культури на гостей чекали художній керівник Климівського БК Матвієнко Наталія Володимирівна з танцювальним колективом «Світанок», голова сільської ради Олексій Піскарьов, депутати Климівської сільської ради, жителі села. Як повідомила Наталія Матвієнко, до Олексія Володимировича вони звернулися за допомогою в придбанні танцювального взуття для старшої групи колективу. Всього танцювальним мистецтвом займається 35 дітей, а це – третина від загальної кількості учнів місцевої школи. Оскільки в Україні недостатнє фінансування сільських закладів культури в частині матеріально-технічного забезпечення – батькам самотужки приходиться шити дітям сценічні костюми, а от взуття коштує надто дорого. Для хлопчиків пара чобіт – 380 грн, для дівчат черевики – 250 грн, а вистачає їх лише на рік. Збираються юні артисти на репетиції 4 рази в тиждень. Беруть участь в різних культурно-масових заходах у своєму рідному селі, районі, запрошують їх і сусіди з Харківської області. В 2008 році в Миргороді на «Сорочинському ярмарку» удостоєні звання «Зразкового колективу», в минулому році – його підтвердили. Свій талант вихованці хореографічного гуртка демонстрували в Полтаві на обласному конкурсі «Срібний черевичок». «І як буває незручно дітям приїхати в гарних костюмах на конкурс, а взуття в кожного різне. Тому про нього мріяли найбільше. Спасибі Олексію Володимировичу, що відгукнувся на наше прохання. Це ще більше буде стимулювати творчий потенціал наших юних танцівників і вони в майбутньому можуть реалізувати багато своїх планів», – підкреслила Наталія Володимирівна. В знак подяки за надану допомогу діти подарували Олексію Володимировичу свої найкращі танцювальні номера. Старша група виконала український танець і сучасний «Рок-н-рол». Середня група звеселила запальним дитячим танком «Барбарики». В цьому році танцювальному колективу виповнюється 21 рік. Через його хореографічні «па» пройшло чимало поколінь і вже дорослі вихованці віддають сюди своїх дітей. Тож Олексій Володимирович побажав їм подальших успіхів, нових здобутків та перемог. «Таких талановитих дітей потрібно підтримувати, адже в дітях – наше майбутнє».

Вода з оновленої башти забезпечує безперебійне водопостачання

Климівка видалася щедрою на подяки. Народному депутату України Олексію Лелюку висловив щирі слова вдячності від сільської громадської організації «Климівське джерело» Олександр Дацько за допомогу в ремонті водонапірної башти. «Якщо раніше із дірок башти вода аж свистіла, то на сьогодні – це вже оновлена споруда. Ми поставили новий насос на 220 вольт, завдяки чому зменшилися витрати електроенергії. На зекономлені кошти маємо змогу проводити поточний  ремонт та обслуговування вежі – зачистку, фарбування. Всього в селі нараховується 104 водонапірні башти. Оновлена – обслуговує одну дільницю, а це – 4 вулиці, лікарня і дитячий садок. Всі мешканці цього кутка дуже вдячні вам, Олексію Володимировичу, за допомогу, адже тепер ми отримуємо воду без перебоїв та хорошої якості». Олександр Дацько, також, повідомив, що в селі є ще одна водонапірна споруда, яка потребує реконструкції. Сама башта коштує 166 тис грн., але достатньо замінити лише трубу. «В нас люди працьовиті, маємо зварювальників, слюсарів. Своїми силами зможемо її відремонтувати, але для цього потрібна нова труба, тому сподіваємося знову на сприяння Олексія Володимировича. А лист-прохання йому ми вже написали і віримо, що він нам не відмовить». Така впевненість виборців у своєму депутатові заслуговує на увагу і підтримку, адже хліборобські натруджені руки цього варті

У Федорівській загальноосвітній школі тепло та затишно

 Наступним пунктом зупинки була Федорівська загальноосвітня школа І-ІІІступенів. Завдяки клопотанню Олексія Лелюка сюди були спрямовані кошти за Кіотським протоколом. Тож Олексій Володимирович вирішив перевірити освоєння коштів та наслідки такої роботи. Педагогічний колектив Федорівськоїї школи, що зібрався на зустріч з депутатом подякував йому за увагу та допомогу. «Завдяки утепленню фасаду, заміні вікон і дверей на енергозберігаючі в школі стало тепліше, затишніше, світліше. Покращився зовнішній вигляд. Якщо раніше в класах  температура була +14°C –  тепер вона сягає до + 20°C», – говорить вчителька української мови та літератури Лариса Соколовська. Олексій Володимирович поцікавився успіхами вихованців, запросив відмінників стати лауреатом започаткованої ним  три роки тому премії на підтримку талановитих учнів. Вчителі мали змогу поспілкуватися з  депутатотом  та обговорити перспективи економічного розвитку нашої країни та Карлівщини зокрема. «Нестача робочих місць позначається на кадрах, молодь змушена виїжджати з рідних країв в пошуках роботи»,- скаржилися педагоги. «Так, я володію інформацією щодо припинення роботи на місцевих цукро-, спиртзаводах. Вони не витримують конкуренції. Застаріле радянське планування, обладнання, податковий тиск, цінова політика на вироблену продукцію змушують їх призупиняти свою роботу. На державному рівні недостатньо фахових кадрів щоб сьогодні вирішити ці питання. Тому я підтримую обдарованих дітей, щоб у майбутньому ми мали своїх високоосвічених фахівців та передовий кадровий потенціал», – відповів Олексій Володимирович. На завершення директор школи Тетяна Зайцева подякувала Олексію Володимировичу за проявлену ініціативу та попрохала і надалі опікуватися Федорівською школою та захищати інтереси освітян на державному рівні.

«Каналізаційна тяжба» жителів вулиці Радевича у Карлівці продовжується

На шпальтах нашої газети ми вже висвітлювали 9 – річні перипетії з місцевою владою жителів вулиці Радевича що в Карлівці. Про свої біди люди вирішили розповісти особисто народному депутату України Олексію Лелюку. Нагадаємо – вже протягом 9 років у 32 квартирах карлівчан вулиці Радевича існує проблема з відведенням нечистот. Старі і нові труби постійно закупорені, що завдає людям неабияких незручностей. «Яма майже кожного дня повна, говорить місцевий мешканець Василь Єрмоленко, – викачують її щоп’ятниці і кожного понеділка по 2 машини. Каналізація забивається, від стоячої води розноситься сморід по під’їздам і квартирам. ГЖЕД обслуговує будинок тільки до колодязя. Якщо стічна яма повна – відмовляються чистити каналізаційну систему. За викачування нечистот сплачуємо 19 грн.75 коп за один куб, за водопостачання ще 3 грн 75 коп. От і виходить, що 24 грн. у нас коштує 1м3 води». Всі ці роки люди б’ють на сполох, стукають у двері міських інстанцій. Але за багаторічну переписку споживачі комунальних послуг змушені читати відписки від місцевих органів влади, схожі за замістом, немов писані під кальку. «Нещодавно нам повідомили, що проект на підключення до міської каналізаційної системи міська влада виготовила, але ж ми його не бачили. Живимо, як до революції – купаємося, поливаючи себе кухлем»,- з болем говорять бабусі. Більшість мешканців цих будинків – пенсіонери. Їм важко ходити, оббиваючи пороги зачерствілих душею можновладців. Тому вирішили прохати Олексія Володимировича допомогти під’єднати їхні оселі до міської центральної каналізаційної мережі. Олексій Володимирович пообіцяв вивчити питання та знайти можливість вирішення наболілої проблеми.

800 підписів зібрали жителі Карлівки на підтримку спорудження зупинки на 45 кілометрі дільниці Полтава-Красноград

Як повідомила жителька вулиці Гурамішвілі Наталія Горячун, питання побудови зупинки жителі почали піднімати з жовтня минулого руку, оскільки місцеві заводи не працюють, відсутня робота. Виникає потреба їздити в Полтаву, Красноград та інші міста на заробітки. Студентам, також, на сьогоднішній день не зручно добиратися до міста на навчання. На місцеву владу покладатися не проходиться, тому вирішили шукати допомоги в Олексія Володимировича Лелюка. Для організації зупинки з метою забезпечення безпечного проїзду та посадки, висадки пасажирів потрібно обладнати дві зупиночних платформи, вартість будівництва однієї, за даними ДП «Південна залізниця», складає близько 1 млн. 300 тис.грн. Такі кошти потрібно заздалегідь передбачити в Державному бюджеті. Олексій Володимирович пообіцяв взяти на контроль питання побудови зупинки та домогтися виділення державної субвенції на наступний рік.

Свій ставок став чужим

Жителі села Попівка-1 з нетерпінням чекали на приїзд народного депутата України, адже він представник влади. Йому намагалися розповісти про всі свої біди та негаразди: в селі відсутній дитячий садок і відділення зв’язку, не працює ФАП, не вивозиться сміття. Селяни невдоволені пенсійною реформою та розміром пенсії в 1000 грн, зростає недовіра до влади. Та головною проблемою, яка змусила зібратися односельчан стало прохання розібратися з орендою місцевого ставка та повернути його в користування громади. А передісторія цієї ситуації наступна: за межами села на території Попівської сільської ради знаходиться ставок. Рішенням 26 сесії п\’ятого скликання депутатів Попівської сільської ради від 14.05.2010 р було дано погодження на оренду даного водного об\’єкта терміном на 5 років жителю села Бадьону Валерію Декабриновичу, який своєчасно виготовив за свій кошт документацію на складання договору оренди. Карлівська районна адміністрація дозволила орендувати ставок тільки на два роки. Було також висунуто вимоги співпраці з АПК «Докучаєвські чорноземи» .Але співпраці, як такої, за повідомленням жителів, не було. Ставком повністю користувалися АПК «Докучаєвські чорноземи». Вівся необмежений, шкідливий для ставка забір води для агротехнічних потреб, неконтрольований, без відома і присутності орендаря масовий вилов риби . Споруджена огорожа довкола місця для масового купання та закрита на замок. Траплялися випадки грубого відношення охоронців ставка (представників АПК «Докучаєвські чорноземи») до рибалок -вудочників, та самих «поважних» орендарів до відпочиваючих. Претензії Бадьона В.Д. по цих неподобствах ігнорувалися. Коли прийшов час продовження терміну дії договору оренди, орендар ставка громадянин Бадьон В.Д. своєчасно подав заяву на ім\’я голови Карлівської РДА, але ця заява, незважаючи на численні звернення орендаря, чомусь більше трьох місяців не розглядалася. Згодом в Попівську сільську раду теж була подана заява на оренду цього ж ставка від АПК «Докучаєвські чорноземи», але рішенням 14 сесії шостого скликання Попівської сільської ради в погодженні на оренду водного об\’єкта АПК було одноголосно відмовлено. Та, незважаючи на це рішення, обурення і протести громади згодом був укладений договір на оренду ставка між Карлівською районною держадміністрацією та АПК «Докучаєвські чорноземи» терміном на 25 років. В продовжені терміну дії оренди ставка гр. Бадьон В.Д. було відмовлено без вагомих на те причин. Валерій Бадьон зачитав присутнім статтю 13 Конституції України: «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України є об\’єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власності здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування». Але це наше право грубо порушується місцевою адміністрацією», – підкреслив він. Ставок в селі невеликий (10 га) та мальовничий і чистий. Це єдина водойма де можна купатися, займатися ловом риби, вчити дітей плавати, відпочивати сім\’ями, проводити масові гуляння.  «Цю водойму вручну збудували наші прадіди, діди і батьки, і ми не хочемо щоб він перейшов таким шахрайським, корупційним, нечесним, негуманним, недемократичним без урахування інтересів громади, шляхом в чужі руки»,- з хвилюванням говорили селяни. Для з’ясування питань розвитку соціальної сфери у селі Олексій Володимирович виявив бажання поспілкуватися з місцевим сільським головою, але той з невідомих причин на зустріч з народним депутатом України не з’явився. «Відсутність діалогу з місцевою владою , на жаль, шкодить вирішенню багатьох проблемних питань. В інших районах Карлівського виборчого округу картина протилежна. Там, завдяки співпраці всіх органів управління вдається вирішувати великі глобальні питання, що сприяють економічному та соціальному розвитку нашого регіону», – підкреслив Олексій Лелюк.

Ланнівці отримали змістовні відповіді від народного депутата

В Ланні на Олексія Лелюка чекали працівники Ланнівського цукрового заводу та жителі села. Зустріч відбулася у актовій залі підприємства. Біля 50 виборців отримали можливість поспілкуватися з депутатом. Зокрема до нього звернулися завідуюча дитячим садком Наталія Латишева з приводу ремонту даху. Директор Ланнівської загальноосвітньої школи І-ІІІступенів Надія Кудрявцева попросила Олексія Володимировича при нагоді включити школу до об’єктів на яких впроваджуються енергозберігаючі технології. Директора Ланнівського цукрового заводу Валентину Соловей хвилювало питання ввезення шкідливих для людського організму цукрозамінників в Україну, які використовуються при виготовленні спиртних та безалкогольних напоїв, в той час як в країні уже два роки відбувається перевиробництво цукру. Депутат Полтавської обласної ради, генеральний директор ПП «Ланнівський цукровий завод» Олександр Тимоха запитав про ситуацію, яка склалася у Верховній Раді України. Юрист Ланнівської сільської ради Оксана Підгайна запропонувала внести зміни до законодавства України щодо спрощення придбання природнього газу та енергоносіїв через процедуру державних закупівель. А жителька «Хитрого» куточка Ланни, як називають його в народі, Тетяна Криворучко подякувала Олексію Володимировичу за допомогу в проведенні водогону. «На нашому кутку живуть люди з малими дітьми, пристарілі. Тяжко було ходити з бідонами за водою до ферми, особливо зимою. Від імені всіх жителів дякую Вам, Олексію Володимировичу, за допомогу». В бесіді з жителями Олексій Володимирович подякував за підтримку на виборах до Верховної ради України та наголосив: «В ході сьогоднішньої поїздки я зіткнувся з багатьма проблемами, які хвилюють моїх виборців. На жаль, в Карлівському районі склалася така ситуація, що інколи вирішувати деякі питання нікому. Багато нарікань на роботу місцевої влади. Звісно, я готовий допомагати у вирішенні будь-яких питань, але це ми повинні робити разом. Підміняти чиновників на місцях я не збираюся, вони повинні виконувати свою роботу чесно і відповідально. Я обов’язково буду продовжувати виконувати розпочаті проекти. Розумію, що людям без каналізації, зупинки, інших соціальних потреб жити важко. Буду підтримувати молодий, творчий колектив телекомпанії «Контакт», який правдиво висвітлює життя місцевої громади та користується повагою серед жителів району. Проблем у нас багато, але я з оптимізмом дивлюся у майбутнє і вірю що ми приречені на успіх.»