Завдяки закону №3038 про ренту Полтавщина може додатково отримати 750 мільйонів гривень

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький обмалював представнику ОБСЄ соціально-економічну картину, що наразі склалася в Полтавській області.

15 лютого у Полтавській облдержадміністрації побував представник Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ (Організації з безпеки і співробітництва в Європі) Вінсент Годбійон. Він завітав до Полтавщини для того, щоб з вуст керівництва області дізнатися про соціально-економічну та політичну ситуацію в регіоні.

Прийняв представника ОБСЄ перший заступник голови Андрій Пісоцький. Під час розмови з іноземцем заступник голови ОДА торкнувся багатьох тем, що впливають на соціально-економічний розвиток Полтавщини.

Зокрема Андрій Анатолійович розповів, що машинобудування, аграрний та нафтогазовий сектори є провідними галузями Полтавської області. У розмові щодо нафтогазового сектору Андрій Пісоцький згадав про нещодавно прийнятий закон №3038, у рамках якого надрокористувачі платитимуть обласному, районним та місцевим бюджетам 5% від загальної частки ренти. За словами Пісоцького, відповідний закон може принести Полтавщині додаткових надходжень у розмірі близько 750 млн гривень.

«Ці кошти підуть на розбудову інфраструктури: ремонтуватимуться дороги, будуватимуться мости»

Загалом Андрій Пісоцький зауважив, що в України є потенціал добувати близько 80 млрд  газу. Але наразі реальні показники добування газу в Україні в 4 рази менші: у 2016 році добули 20,1 млрд . Це трохи більше ніж половина того, що потрібно для потреб держави (у минулому році загальнодержавні потреби у газі становили 33,2 млрд ).

Під час розмови торкнулися й теми тарифів. Вінсент Годбійон поцікавився, чи є на Полтавщині соціальна напруга через підвищення тарифів. Андрій Пісоцький відповів, що вона є по всій території України. Також перший заступник голови ОДА зазначив, що варто вживати заходи енергоефективності і зменшувати споживання енергоресурсів. Наприклад, найбільші тепловтрати несуть індивідуальні будинки, тому варто змінювати вікна та двері, утепляти стіні. Андрій Пісоцький згадав й про обласну програму, яка компенсує 10% відсоткової ставки по «теплому» кредиту.

Розмова керівництва ОДА та представника ОБСЄ повернула також в русло децентралізації. Пісоцький повідомив, що у 2016 році успішно пройшли вибори у 18 об’єднаних територіальних громадах Полтавської області. Скоро вибори мають відбутися у Великобагачанській об’єднаній громаді.

Не обійшли стороною й тему внутрішньо переміщених осіб. Наразі в Полтавській області перебуває близько 30 тис осіб з подібним статусом.

Наприкінці зустрічі Вінсент запитав у Андрія Пісоцького, який він бачить вихід з конфлікту, що склався на Сході України. Андрій Пісоцький відповів, що варто слідувати Мінським домовленостям. Також він висловив надію, що конфлікт на Донбасі скоро закінчиться.

Довідково: Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ покликані сприяти зменшенню напруження, становленню миру, стабільності та безпеки. З метою сприяння діалогу на місцях місія взаємодіє з органами влади усіх рівнів, а також з громадянським суспільством, етнічними та релігійними групами та місцевими громадами. Місія збиратиме інформацію та звітуватиме про ситуацію з безпекою, встановлюватиме та повідомлятиме факти щодо конкретних інцидентів, включно з тими, що стосуються заявлених порушень основоположних принципів ОБСЄ (джерело –www.osce.org).

ЕнергоЛайф.інфо