Багатій газом Полтавщині обіцяють процвітання: частина рентної плати за розробку надр осідатиме в громадах

Напередодні, 1 листопада, під час засідання Верховної Ради був прийнятий за основу законопроект №3038, який передбачає розподіл рентної плати за користування надрами громадам. Нагадаємо, прийняття цього закону вже давно чекають на Полтавщині.

Цього року депутати Полтавської облради не схвалили жодного дозволу на видобування нафти, природнього газу та газового конденсату чи розширення видобувної діяльності вже функціонуючих у цій сфері компаній. Головним аргументом, який ставав на заваді надання відповідних дозволів, у депутатському корпусі називали несправедливий розподіл рентної плати за користування надрами, за яким усі гроші направлялися до державного бюджету, а місцевим громадам не залишалося нічого.

1 листопада депутати Верховної Ради прийняли за основу Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України. Він стосується упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами. Так, 5% ренти у разі його остаточного прийняття буде залишатися в місцевих бюджетах та використовуватися в цілях розвитку громад.

«Цей законопроект надзвичайно важливий для Полтавщини, — прокоментував перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Андрій Пісоцький. — За ним частина ренти йде на розвиток громади тієї території, де саме відбувається видобуток: 1,5% — до сільських рад, 1,5% — до районних рад та 2% — до облради». 

Голова Полтавської облради Олександр Біленький також відзначив, що прийняття законопроекту №3038 – це перемога найперше громади Полтавщини:

«Наша принципова позиція у діалозі з підприємствами – от і маємо розблокування законопроекту, якого громади потребували роками. Чекаємо на завершення цієї епопеї і гідного відшкодування за використання надр області».

Цікаво, що у ПАТ «Укргазвидобування» теж оптимістично сприйняли рішення народних депутатів, адже відсутність цього закону значно гальмувало розширення їх діяльності, зокрема на у Полтавській області. Так, на сесій обласної ради, яка відбулася у серпні цього року, підприємству відмовили у наданні майже півтора десятка дозволів для масштабного видобутку вуглеводнів на Полтавщині.

ЕнергоЛайф.інфо