Через понаднормову роботу по перерахунку субсидій масово звільняються соцпрацівники

Якщо для українця субсидія на опалювальний сезон продовжується автоматично, то для управління соцзахисту це кропітка та довготривала робота. Директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко розповіла, як працівники управління проводять перерахунок субсидій, і чому це не так легко, як здається на перший погляд.

Людмила Корнієнко на апаратному засіданні в ОДА пояснила весь процес «автоматичного» продовження субсидії. За словами директора департаменту, наразі в Полтавській областіперепризначення субсидії на наступні 12 місяців варто провести 54 тисячам родинам. Субсидія для цих громадян продовжується без їх звернення. І якщо для таких сімей допомога по оплаті житлово-комунальних послуг призначається автоматично, то для працівників управління соціального захисту населення це означає кропітку працю.

«Для того, щоб перепризначити субсидії 54 тис сімей Полтавщини, ми знову вводимо дані родини, які потрібні для призначення субсидії, і відправляємо їх у електронному вигляді Податковій службі, Пенсійному фонду та підприємствам, які надають житлово-комунальні послуги населенню.Після отримання відповіді ми проводимо перерахунок. Тобто, ми по-новій вводимо всю базу даних в електронному вигляді. А процес набору, відправки даних та отримання відповідей займає досить багато часу» – пояснила Корнієнко.

Через величезне навантаження масово звільняються соціальні працівники – наприклад, у Полтавському районі заяви про звільнення написали 4 особи з 6, через що виникли великі проблеми з перерахунком. Також гострі кадрові проблеми спостерігаються у  Кременчуці, Котелевському та Миргородському районах. Люди вимушені працювати по 12 годин, щоб укластися в строк, адже перерахунок треба провести до 15 листопада, а не дивлячись на велику кількість субсидіантів,  додаткових кадрів в служби соцзахисту ніхто не брав.

У свою чергу голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко звернувся до своїх заступників та дав завдання якось вирішувати подібне питання, щоб спростити роботу щодо процесу перерахунку субсидій:

«Підіймайте це питання, бо ця вакханалія буде повторюватися кожного року. Якщо ми кажемо про автоматичний режим, то має бути «кнопка», яка автоматично забезпечить нарахування субсидій»

На завершення обговорення проблеми Валерій Головко заявив, що буде спілкуватися з Міністром соціальної політики та вирішувати дане питання.

ЕнергоЛайф.інфо