Чорнобильську АЕС почали закривати «аркою»

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє Урядовий портал.

Арка висотою 110 та довжиною 165 метрів почала насуватися на станцію. Через велику вагу конструкції – 362 000 тонн, швидкість її переміщення невелика, на подолання 6 метрів пішло більше години. Загалом же її мають перемістити на 372 метри.

Конструкція вважається найбільшим рухомим об’єктом, завдяки своєму розміру вона зможе забезпечити безпечний демонтаж конструкцій ЧАЕС, та вивезення радіоактивних відходів. Будівництво Арки почалося 2007 року, за проектом вона має прослугувати 100 років.

За словами Остапа Семерака, введення в експлуатацію нової конструкції має стати одним із найважливіших кроків до подолання наслідків катастрофи на станції.

«Це  – історичний крок  до покращення екологічної безпеки у зоні відчуження і світі. І він став можливим завдяки величезній міжнародній підтримці. Об’єднання  40 країн-вкладників та країн-донорів навколо однієї мети  – захист  людства від радіоактивних наслідків трагедії, ще один доказ того, що питання екологічної безпеки  у світовій політиці  серед пріоритетних”, – зазначив Остап Семерак.

Введення об’єкта в експлуатацію та початок робіт з демонтажу нестабільних конструкцій має початися в листопаді наступного року.

ЕнергоЛайф.інфо