Держава виділила 550 млн грн на компенсацію за покупку с/г техніки: скільки, кому та як компенсують

З метою підтримки сільгоспвиробників держава виділила кошти в сумі 550 мільйонів гривень, направлених на часткову компенсацію фермерам покупки техніки вітчизняного виробництва. Відшкодуванню підлягає 20% вартості техніки та обладнання визначених виробників (до 1 березня 2017 року було 15%).

Мінагрополітики оприлюднило список виробників, за чию техніку компенсуватиме держава. Зокрема, це продукція Харківського тракторного заводу,  ПП «Українська аграрна техніка», ДП «Південний машинобудівний завод імені Макарова», ПрАТ «Хорольський механічний завод», ПрАТ «Завод ФРЕГАТ» та інших, усього близько 40 підприємств.

Для того, щоб отримати відшкодування, треба придбати техніку з визначеного списку, оплативши її через один з державних банків (Ощадбанк, Укрексімбанк, Приватбанк, Укргазбанк), потім відкрити рахунок у цьому ж банку та надати документи, що підтверджують покупку (копію платіжного доручення, акт приймання-передачі техніки та обладнання, свідоцтво про державну реєстрацію техніки – якщо це необхідно).

Згідно до плану Міністерства фінансів, дана програма буде профінансована у 4-му кварталі поточного року, тобто, компенсацію фермери зможуть отримати  починаючи з жовтня 2017-го.

Енерголайф.інфо