Децентралізація ренти: закон №3038 підписав Президент

Тепер до Загального фонду Державного бюджету зараховуватиметься тільки 95% з рентної плати за користування надрами,  інші нарешті «осідатимуть» на місцях.

7 лютого Президент України Петро Порошенко підписав закон №3038, який 20 грудня 2016 року прийнятий Верховною Радою.

Відповідно до закону, з 1 січня 2018 року рента, яку сплачують видобувні компанії за користування надрами, буде розподілятися наступним чином: 95% відраховуватиметься до загального фонду Державного бюджету України, а 5% за визначеною. В законі формулою розподілятиметься до місцевих, районних та обласних бюджетів.

В силу того, що закон підписаний, але відсотки з ренти не поспішають «осідати» у бюджетах різних рівнів на Полтавщині., Полтавська облрада продовжує відмовляти газонафтовидобувним компаніям у наданні дозволів на розробку надр.

Читайте також: «Полтавщина минулоріч не видала жодного дозволу видобувним компаніям –це проблема», – Директор асоціації газовидобувних компаній

Як пояснили нещодавно на засіданні  постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр Полтавської облради, дозволи не надають через відсутність механізму, за яким буде відбуватися співпраця обласної ради та газонафтовидобувних компаній. До того, як закон набере чинності 1 січня 2018 року, співпрацювати з видобувниками планують за умови укладення соціальних договорів.

ЕнергоЛайф.інфо