Допомагати людям конкретними справами

Тетяна Чорна завітала до аптеки, щоб придбати ліки для брата-інваліда ІІ групи, який майже не ходить. Він, як і решта інвалідів Машівки в категорії І-ІІ групи, отримав до Дня селища від народного депутата України Олексія Лелюка вітання та запрошення в разі необхідності прийти до аптеки й отримати при потребі ліки на суму 100 гривень. Тетяна Чорна: «Пенсія невелика в брата і така сума — досить суттєва допомога». Любов Кадебська отримала ліки для бабусі Віри Іванівни Бабушкіної і для внучки Наді й благала, аби ще хоч відсоток нардепів знали, що поруч живуть люди, які потребують особливої уваги суспільства.

Запрошення отримати в аптеці безоплатно ліки отримали майже всі інваліди І-ІІ групи Машівки, а таких у селищі понад 100 осіб. Пропозицією люди скористалися з радістю, адже в аптеці їм доводиться бувати щотижня і залишати тут чи не половину своїх заощаджень.

«Принесли мені привітання і я дуже задоволена цим, — розповідає Світлана Самійлівна Королько, інвалід ІІ групи по зору. — Прийшла в аптеку й взяла мазь «Дипреліф», «Мазь живокоста» та ще багато пілюль від захворювань нирок».

Не лишили без допомоги й тих, хто до аптеки не в змозі самостійно дійти. Лідії Прокопенко вже важко рухатися навіть по квартирі. Хворіє з 1984 року на астму, але безкоштовних ліків не отримує. На пенсію ж у 750 гривень, розповідає Лідія Сергіївна, дуже не розживешся. Добре, що допомагають рідні. А тут ще й підмога від чужої, здавалося б, людини… Помічники народного депутата кажуть, що в більшості стареньких, які отримали медикаменти, були на очах сльози.

Щиро вдячні пенсіонери розповідають, що допомогу від Олексія Лелюка вони отримують не вперше. Микола Андрійович Жура, інвалід І групи: «Якось я написав йому листа, де розповів про свою ситуацію зі здоров’ям і запитав, чи не зможе він посприяти з придбанням путівки до Хмельника. Я там був кілька разів і мені допомагало. У соцбезі мені тоді відмовили, тож і звернувся до депутата. І вже через місяць я поїхав у санаторій».

Загалом у Машівці громадська приймальна народного депутата України Олексія Лелюка працює вже сім років. Яків Головченко, начальник Машівського управління газового господарства, помічник народного депутата говорить, що акція з виділенням коштів на придбання ліків людям, котрі цього потребують найбільше, не є одноразовою: «Ми постійно надаємо допомогу школам, соціальним структурам, лікувальним закладам. Люди йдуть і ми кожному намагаємося допомогти. Направляємо на лікування, надаємо матеріальну підтримку, все, що в наших силах, задіюємо і зараджуємо справі».

Наталія Рясна