ФОП-армагеддон закінчився: підприємці більше не закриваються

Фізичні особи-підприємці, налякані новими податковими правилами, котрі вступили в дію з початку 2017 року, розпочали масове закриття ще наприкінці 2016-го. Три місяці тривав цей процес в Україні, і ось тепер статистика свідчить, що він припинився.

Так, вже на минулому тижні в Україні було більше зареєстровано підприємств, ніж ліквідовано. Про це говорять відкриті дані моніторингового сервісу OpenDataBot. Усього ж, з часу підписання Президентом податкових змін припинили діяльність понад 300 тисяч фізичних осіб підприємців, що становить 15% загальної кількості. У той же час зареєструвалося 50 тисяч ФОПів.

Найбільше ФОПів закрилося на Київщині, Харківщині та Дніпропетровщині. Закривалися переважно представники роздрібної торгівлі, складського господарства, оптової торгівлі. Вони становлять половину від усіх закритих підприємців.

Нагадаємо, масова ліквідація фізичних осіб-підприємців розпочалася після того, як в середині грудня 2016 року Верховна Рада прийняла зміни до податкового законодавства, за якими сплачувати ЄСВ повинні були навіть «сплячі» підприємці, котрі тимчасово не мають прибутку. До того ж разом з мінімальною зарплатою удвічі зріс і розмір єдиного соціального внеску. 27 грудня 2016 року Петро Порошенко підписав Закон, тому 2017-ий розпочався зі сплеску ліквідації ФОПів.

ЕнергоЛайф.інфо