Гройсман пообіцяв ренту на видобуток газу на рівні 12%

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що буде лобіювати зниження рентної ставки на видобуток газу. Про це він сказав під час виступу у парламенті 14 квітня.

За словами очільника Уряду, зниження ренти створить максимально сприятливі умови для гравців видобувної галузі.

«Треба нарешті з 2018 року понизити ренту на видобуток газу, ввести єдину ренту на рівні 12%. Такий підхід може бути прийнятним», – сказав Гройсман.

Спроби зменшити ренту для газовидобувників вже були здійснені минулоріч. 20 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон № 5132 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році». В ньому серед інших значилося положення, яке зменшило відсоткову ставку рентної плати для нафтодобувних компаній з 45/21% до 29/14% (залежно від глибини свердловин). А от пропонована поправка, за якою рента для нових свердловин видобування природнього газу була б установлена на рівні 12%, прийнята не була.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 р. ставки рентної плати за використання надр для видобутку природного газу складають 29% для видобутого з покладів, повна або часткова глибина яких не перевищує 5 км та 14% для газу, видобутого з покладів глибиною більше 5 км. До цього ці показники становили 55 та 28% відповідно.

На думку уряду, зниження рентної ставки допоможе газовидобувникам наростити обсяги виробництва, що необхідно для максимального забезпечення країни вітчизняним газом. До речі, у 2016 році приріст видобутку газу становив всього 1% при необхідних для досягнення програми з енергонезалежності 15%.

ЕнергоЛайф.інфо