Кілька Міністерств виступають за остаточне відпускання цін на продукти харчування

Чиновники заявили, що держава істотно не впливає на рівень споживчих цін.

1 січня 2017 року закінчиться 3-місячний експеримент щодо так званого відпускання цін. Нагадаємо, що з 1 жовтня 2016 року держава тимчасово не регулює ціни на продовольчі товари.

Проміжні підсумки експерименту щодо динаміки цін підбили представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. У структурі повідомили, що за останні 2,5 місяців ціни на продукти підвищилися у незначній мірі.

Читайте також: Місяць після відпускання цін державою: як змінилася ціни на продукти?

Найбільше подорожчали яйця, молоко та молочні продукти. Експерти Держпродспоживслужби пояснюють здорожчання яєць сезонністю, оскільки влітку яйця дешевші, тому що ринок наповнюється продукцією виробництва домогосподарств, і пропозиція перевищує попит, а в осінньо-зимовий період стрімко скорочується їх виробництво.

Помітно подорожчало й куряче м’ясо, зокрема філе: у магазинах їх ціна стартує з позначки 70 грн. Але, як писав раніше «ЕнергоЛайф», підвищення цін на курятину мало відбутися ще влітку через здорожчання кормів.

Микола Мороз, директор департаменту продовольства Мінагропроду, також висловив думку, що з часу запуску пілотного проекту цінова ситуація в державі суттєво не змінилася. Він підтримує пілотний проект щодо відпускання цін – передає УНІАН.

«Мінагрополітики виступає за скасування регулювання, враховуючи, що воно не має істотного впливу на рівень споживчих цін, а регулювання ринку має знаходитися виключно в руках Антимонопольного комітету, якщо є якісь серйозні порушення», – повідомив він під час засідання круглого столу в рамках проекту «УНІАН-АГРО.

У той же час за остаточне відпускання цін також виступає й Мінекономрозвитку. У відомстві зазначають, що всупереч ідеї державного регулювання, з 2003 року зростання цін на соціально значущі продукти харчування значно випереджає середнє зростання цін на інші продукти, котрі не регулюються державою.

Як повідомила прес-служба Держпродспоживслужби, після 1 січня, коли закінчиться експеримент, Уряд проаналізує отримані результати та  прийме рішення щодо продовження, відміни чи удосконалення системи державного регулювання цін на продовольчі товари.

ЕнергоЛайф.інфо