Кругові борги у Полтаві: населення винне за тепло, держава – за субсидії, теплопостачальник – за газ

Подвійне підвищення тарифів на газ та теплопостачання призвело до того що в опалювальному сезоні 2016-2017 рівень розрахунків населення за спожиті послуги був рекордно низьким. В деякі місяці розрахунок полтавців за тепло становив трохи більше 50%, нині ж – близько 80%.

На підвищення платіжок вплинуло також те, що опалювальний сезон 2016-2017 рр був дуже холодним, в результаті чого тариф коригувався в бік збільшення.

«Минулий опалювальний сезон був найхолоднішим за останні п’ять років. Температура в середньому склала мінус 0,6 градусів при врахованих в тарифі 0 градусів», – розповів заступник гендиректора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Роман Кашин.

За його словами, приріст боргів за споживання теплової енергії в минулому опалювальному сезоні становить 86 мільйонів гривень. Всього ж полтавці винні за послуги теплопостачання 122 мільйони гривень.

На підприємстві не приховують, що з затятими боржниками судяться. Говорять, що в деяких випадках це єдиний можливий варіант отримати кошти за надані послуги. Для того, щоб борги не накопичувалися, пропонують оформлювати розстрочку на оплату за теплопостачання. У випадку ж судової тяганини додасться ще близько 30% від заборгованої суми.

Значна частина абонентів користуються субсидіями. На теплопостачальному підприємстві стверджують, що держава не завжди вчасно відшкодовує необхідні суми. Так, нині держава винна «Полтаватеплоенерго» 145 мільйонів гривень.

У свою чергу теплопостачальник не може розрахуватися з ПАТ «Полтавагаз». Станом на 1 квітня 2017 року «Полтаватеплоенерго» заборгувало за блакитне паливо, використане для виробництва теплової енергії,  200 мільйонів гривень.

ЕнергоЛайф.інфо