Домівку Олексія Онищенка у Затоні, селі у Великобагачанському районі, видно за кількасот метрів. Все через великі енергоефективні «соняшники» – сонячні панелі, які розташовані у чоловіка на городі. У нашому матеріалі розповідаємо, скільки електроенергії виробляють панелі із сонячного світла та скільки на цьому можна заробити.
39-річний Олексій Онищенко зацікавився сонячними панелями на початку 2016 року. Зараз до кінця 2017-го залишилося два місяці, а Олексій вже власник 30-кіловатної сонячної електростанції.
«Почалося все з трьох пробних кіловат, потім наростив до 10 кіловат, зараз є 30 кіловат. Окупиться це не менше, ніж через 5-6 років» – розповів Олексій під час прес-туру в рамках проекту «Центр сталого розвитку Полтавщини» громадської організації «Еколтава».
Сонячна електростанція виробляє електроенергію навіть у похмуру погоду. Проте якщо максимальна потужність електростанції у сонячну днину – 30 кіловат за годину, то, наприклад, у хмарну погоду 24 жовтня батареї виробляли трохи більше, аніж 3 кіловати на годину.
Вироблену електроенергію Олексій продає по «зеленому тарифу»:
«Електроенергію одразу «викидає» в загальну мережу, тобто продаю по «зеленому» тарифу. Є договір між «Полтаваобленерго» і мною. В договорі написано, що я можу продавати електроенергію, вироблену понад споживання. Тобто, я повинен обов’язково споживати, а надлишок продавати їм. У місяць я споживаю 500-600 кіловат, а продаю приблизно 3000 кіловат»
Крім цього, електростанція Олексія має одну особливість – вона обладнана так званою трекінговою системою. Тобто, площа, на якій розміщені сонячні батареї, рухається за сонцем.
«Трекінгова система набагато краща, адже виробіток електроенергіє на 30-40% більший, аніж у зафіксованій сонячній батареї» – підсумував Олексій.
ЕнергоЛайф.інфо