Нацбанк погіршив прогнози розвитку економіки через блокаду ОРДЛО

Національний банк України прогнозує, що економічна блокада непідконтрольних територій на третину погіршить попередній прогноз щодо економічного зростання України. Якщо раніше НБУ визначав прогнозоване зростання економіки на рівні 2,8%, то нині його прогноз – 1,9%.

Про це йдеться у прес-релізі НБУ, підготовленого за результатами засідання комітету з монетарної політики, яке відбулося 20 березня.

Головною причиною зменшення темпів зростання економіки в Нацбанку вважають скорочення обсягів випуску продукції металургії та видобувної промисловості, коксу, електроенергії. Компенсувати негативний вплив економічної блокади зможуть сприятливі ціни для експортованої Україною продукції, зокрема зерна, металу та залізної руди.

Для того, щоб відновити прогнози на зростання, українські підприємства повинні знайти альтернативу сировини та енергоресурсам, котрі раніше надходили з Донецької та Луганської областей. У Нацбанку вважають, що це стане можливим вже до кінця поточного року, і тобі прогноз зростання в 2018 році буде не 3%, а 3,2%.

У той же час блокада торгівлі з ОРДЛО не повинна суттєво вплинути на споживчу інфляцію та курс гривні, повідомляє НБУ.

ЕнергоЛайф.інфо