НКРЕКП планує встановити тариф за вхід в ГТС, який є чи не найвищим у Європі – Асоціація газовидобувних компаній України

АГКУ вважає, що подібне тарифне нововведення знизить інвестиційну привабливість газодобувної української галузі.

Через кілька днів за зобов’язанням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, газовидобувні кампанії платитимуть за новий тариф. З 1 квітня 2017 року підприємства сплачуватимуть за вхід в газотранспортну систему  296,80 грн тис  м3. Про це повідомляє Асоціація газодобувних компаній України.

АГКУ підтримує нагальну потребу у переході на принципи тарифікації послуг оператора ГТС, що засновані на стягненні оплати на пунктах входу/виходу газотранспортної системи.  Та попри це у асоціації наголошують, що  український тариф за вхід в ГТС є чи не найвищим у Європі.

Встановлення тарифу на відповідному рівні «ляже» фінансовим тягарем на газодобувної галузі держави. Тобто, за інформацією асоціації, підприємства повинні будуть заплатити додаткових 218 млн $ на рік.  Це співставне з додатковим оподаткуванням 5,5% ренти на газ, що видобувається.

Експерти асоціації вважають, що тариф суперечить урядовій Концепції розвитку газодобувної галузі до 2020 року. Нагадаймо, що мета Концепції – видобувати в Україні у 2020 році не менше 27 млрд куб м. Тим часом у 2016 році українські газодобувні компанії виробили 20,1 млрд м³ газу. Це на 1% більше, ніж показник 2015 року (19,9 млрд м³).

Джерело: www.facebook.com/naturalgasproduction/?fref=ts

Джерело: www.facebook.com/naturalgasproduction/?fref=ts

ЕнергоЛайф.інфо