НКРЕКП повідомила, що введення тарифу на транспортування та розподіл природного газу буде призупинено

10 квітня на засідання Нацкомісії виноситься питання про призупинення постанови щодо запровадження газової абонплати.

«Рішення Регулятора по запровадженню тарифів на транспортування та розподіл природного газу буде призупинено з метою забезпечення не підвищення загального рахунку для населення» – таке повідомлення з’явилося сьогодні, 4 квітня, на офіційній сторінці НКРЕКП в соцмережі.

Джерело: www.facebook.com/nerc.gov.ua/

Джерело: www.facebook.com/nerc.gov.ua/

10 квітня 2017 року на засіданні Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері комунальних послуг та енергетики, розгляне питання про призупинення абонплати за газ.

На сайті регулятора комунальних тарифів йдеться, що комісія

  • виступає за додаткове опрацювання з метою захисту населення та непідвищення загального рахунку;
  • проведе додаткові консультації з Кабінетом Міністрів України в частині компетенцій, що безпосередньо залежать від Уряду, а саме – поширення субсидій на послуги з транспортування та розподілу;
  • ініціює додатковий період для адаптації споживачів з найменшим типорозмірами та перенесе запровадження окремої плати для цієї категорії споживачів до прийняття рішення по зниженню тарифів на теплову енергію.

Нагадаймо, що 28 березня Нацкомісія затвердила постанову, котра зобов’язує споживачів сплачувати абонплату за розподіл газу.

Відповідне рішення регулятора здійняло хвилю обурення в суспільстві. На сайті президентських петицій зареєстрували 12 звернень щодо відміни абонплати. Проти запровадження сплати за розподіл та транспортування газу виступили й представники виконавчої гілки української влади. 1 квітня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у відео-зверненні повідомив, що «газова» постанова НКРЕКП буде переглянута, адже введення абонплати підвищить платіжки населення за газ у 1,3-3 рази. 4 квітня Президент України Петро Порошенко також заявив, що дія зазначеної постанови (НКРЕКП – ред.) має бути призупинена. Про це стало відомо із повідомлення на офіційному інтернет-представництві президента.

ЕнергоЛайф.інфо