Офіційно: альтернативна теплова енергія стала дешевшою від традиційної

Теплова енергія, вироблена на установках з використанням альтернативних джерел енергії, буде на 10% дешевшою від тепла, виробленого традиційним способом.

21 березня депутати Верховної Ради України ухвалили Закон «Про внесення змін до ЗУ «Про теплопостачання щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії». Нагадаймо, що у першому читанні відповідний законопроект прийняли ще в кінці вересня 2016 року.

Прийняття відповідного закону зробило можливим платити за альтернативне теплопостачання на 10% менше, аніж зараз громадяни платять за традиційне газове.  Згідно з документом, суб’єкти господарювання, що виробляють теплову енергію за допомогою обладнання з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи теплоелектроцентралі, ТЕС та когенераційні установки, будуть продавати тепло населенню на 10% дешевше від встановленого тарифу. 3 10% знижкою купуватимуть тепло й установи, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів (дитсадки, лікарні, школи і т.д).

Прогнозується, що відповідний закон дасть змогу не лише зменшити платіжки за тепло, а й підвищить частку відновлювальних джерел у загальному енергетичному балансі України. Завдяки цьому зменшиться споживання газу. За інформацією прес-служби Держенергоефективності, прийняття відповідного законопроекту дасть можливість щорічно скорочувати імпорт газу на понад 3 млрд м3 і відповідно залишати в економіці держави щонайменше 15 млрд грн.

До того ж, для заміщення імпортного газу в Україні є достатньо біоресурси, вважає Олександр Домбровський, народний депутат України, в.о. голови Комітету ВРУ з питань ПЕК в Україні. Зокрема, мова йде про близько 100 тис тонн відходів сільськогосподарських культур щорічно. Також існує значний невикористаний потенціал вирощування енергетичних культур.

Нагадаймо, що 3 роки назад Уряд затвердив Національний План дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року. Згідно з цим планом, Україна має досягнути частки відновлюваних джерел енергії на рівні 11% у загальній загальнодержавній енергосистемі.

Зазначмо, що  за даними Держстату, у 2015 році із загального об’єму виробленої енергії 5,2% енергії виробили завдяки альтернативним джерелам енергії. Згідно з останніми даними, в ЄС частка відновлюваних джерел вже сьогодні становить 15% (інформація зазначена у пояснювальній записці до закону).

Крім цілі щодо досягнення визначеної частки відновлювальних джерел енергії у загальній енергосистемі, у плані чітко визначено, що до 2019 року потрібно запровадити 100% комерційний облік споживання природного газу, теплової енергії та води у будівлях бюджетних установ та житлових будинках. На Полтавщині відповідних показників по встановленню теплових лічильників досягли лише Миргород та Горішні Плавні.

ЕнергоЛайф.інфо