Ольга Трофімцева: «Україна на сьогоднішній день є основним постачальником меду для Євросоюзу»

Сьогодні в Червоній залі Полтавської ОДА відбулася Всеукраїнська конференція з бджільництва «Національний продукт. Кооперативний рух. Експортний потенціал».

Захід відвідали пасічники, юридичні та фізичні особи-підприємці, що займаються бджільництвом, представники громадських, наукових організацій та освітніх закладів галузі бджільництва, представники обслуговуючих кооперативів, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування

За словами організаторів, це перша конференція такого рівня у Полтаві, яка має за мету: обговорити сучасні підходи у розвитку галузі бджільництва, посилити роль Асоціації пасічників, мотивувати участь бджолярів у кооперативах, захистити місцевого виробника.

Відкрив конференцію Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА. Згідно наведених ним статистичних даних, на Полтавщині налічується понад 145 тис. бджолосімей в усіх господарствах різних форм власності, 141тис.- тільки в індивідуальному секторі. В середньому 3800 т. меду в рік виробляють бджоляри нашого регіону. Тобто Полтавщина займає провідне місце в Україні по виробництву меду. В зв’язку з цим виникла нагальна потреба по створенню кооперативів, які б шукали ринки збуту продукції бджільництва, займалися не тільки внутрішніми продажами, а й експортом меду за кордон, втілювали на державному рівні ідею створення національного продукту.

“Формуючись в окрему галузь народного господарства, бджільництво потребує комплексного підходу до розвитку галузі. Тому одним з пріоритетних напрямків Програми розвитку та підтримки агропромислового сектору Полтавщини до 2020 року –  є розвиток бджільництва, зокрема увага повинна бути зосереджена на підтримці пасічників-початківців, створенні провідних пасік і т.ін. Сподіваюся, що сьогодні ми зможемо напрацювати дорожню карту розвитку галузі бджільництва в Полтавській області, виробити конструктивні пропозиції та вирішувати їх на державному рівні”.

Під час конференції

Під час конференції

В роботі конференції взяла участь заступник міністра Аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

“Крім роботи заступника міністра я очолюю робочу групу з бджільництва. Нам часто доводиться напрацьовувати питання пов’язані з переробкою і реалізацією меду. Адже Україна на сьогоднішній день є основним постачальником меду для Євросоюзу. Крім цього наш продукт купують і в Канаді, і в Азії. Нам доводиться піднімати таке важливе питання у цій сфері як якість і безпечність продукції харчування бджільництва, адаптація всієї української системи і менеджменту до європейських стандартів”.

Замміністра агрополітики Ольга Трофімцева

Замміністра агрополітики Ольга Трофімцева

Заступник міністра повідомила про ті проблеми, які будуть вирішуватися на високому рівні. Зокрема існує загроза здоров’ю бджіл, яка пов’язана з використанням хімікатів і гербіцидів, якими обробляються поля та пообіцяла брати активну участь у селекторних нарадах з керівниками аграрного сектору задля наголошення на їхній відповідальності щодо захисту навколишнього середовища.

Спектр питань, який був винесений у регламент дня був широким та різнобічним. Серед основних питань, які цікавили більшість пасічників були –  покращення медоносної бази, ефективне використання ветеринарних препаратів та їх залишки в медові, рекомендації для аграріїв з використання бджолиних сімей для запилення ентомофільних культур, новітні технології отримання перги та ін.

За результатами роботи конференції учасники прийняли заключну резолюцію. А от у фойє учасники конференції мали змогу поділися досвідом та оглянути виставку – продажу продукції бджільництва, обладнання та інвентарю для пасічників.

Продукти бджільництва

Продукти бджільництва

ЕнергоЛайф.інфо