Полтавські підприємства увійшли в ТОП-100 найбільших забруднювачів довкілля в Україні

За даними Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА, три підприємства нашої області знаходяться в першій сотні тих, що найбільше забруднюють навколишнє середовище. Це – ПАТ «Укртатнафта», ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» та КременчуцькаТЕЦ ПАТ «Полтаваобленерго».

Публічним акціонерним товариством «Укртатнафта» протягом  І кварталу викинуто в атмосферне повітря 2556,368 тонн забруднюючих речовин. Найбільшу частину (69,3%) всіх викидів підприємства протягом цього періоду склали неметанові леткі органічні сполуки (менше ніж у попередньому кварталі на 336 тисяч тонн).Зменшення обсягів викидів відбулося у зв’язку зі зменшенням вмісту сірки в паливі, яке використовується в технологічних печах. Найбільшу частину (69%) всіх викидів підприємства протягом звітного періоду склали неметанові леткі органічні сполуки.

Викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» склали 1907,358 т,  що на 245 тисяч тонн (12,86%) менше ніж у ІV кварталі 2016 року, через зменшення виробництва і як наслідок – витрат природного газу. Значну частину викидів (майже 27%) на цьому підприємстві складають речовини у вигляді суспендованих твердих частинок та сполуки азоту (близько 37,4%).

Філією Кременчуцької ТЕЦ ПАТ «Полтаваобленерго» викинуто в атмосферне повітря 2321,382 т забруднюючих речовин, що на 380 тисяч тонн (16,38%) більше ніж у попередньому кварталі. Збільшення викидів забруднюючих речовин відбулося у зв’язку із збільшенням використання палива. У поверхневі водні об’єкти (р.Псел) скинуто майже 273 тис. м³ зворотних вод. Усі скинуті води мають категорію нормативно очищених.

Також серед підприємств, що забруднюють навколишнє середовище –ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат» та ТОВ «Біланівський ГЗК».

Загалом, протягом першого кварталу 2017 року Державною екологічною інспекцією у Полтавській області перевірено 19 підприємств, організацій та інших установ на відповідність законодавству щодо утворення, знешкодження та захоронення відходів в області.

ЕнергоЛайф.інфо