Робити людям добро – з такими намірами пройшли зустрічі з виборцями в Кобеляцькому районі. ( 2013 р.)

«ГОЛОВНИЙ ПРИНЦИП МОЄЇ КОМАНДИ: РОБИТИ ЛЮДЯМ ДОБРО»

Народний депутат України Олексій Лелюк зустрівся також із виборцями Кобеляцького району. Перше, що зробив Олексій Володимирович, приїхавши в Кобеляки, – разом із керівництвом району й міста, помічниками народного депутата поставив корзину з квітами до пам’ятника заслуженому лікарю України, народному лікарю СРСР Миколі Касьяну, з яким був особисто знайомий, захоплювався його талантом лікаря і творчо обдарованої людини. Коли ж нашого земляка не стало, надав фінансову допомогу на будівництво пам’ятника. А у фойє районного центру культури й дозвілля увагу гостя привернула фотовиставка, яка розповідала про його депутатську діяльність у виборчому округу.

Відкриваючи зустріч, яка відбулася за участі представників усіх територіальних громад, виборців різних поколінь, голова райдержадміністрації Анатолій Таранушич зазначив:

«Мало депутатів, які можуть похвалитися тим, що вчетверте обрані до Верховної Ради по одному й тому ж виборчому округу. Олексія Лелюка кобеляччани знають із 2004 року. Хтось особисто з ним знайомий, а більшість – за тими справами, які він зробив для своїх виборців. Підтримує їх і в радості (газифікація, водогони…), і в горі (стихія 2012, 2013 років). Олексій Володимирович відрізняється від своїх колег­ депутатів тим, що не лише обіцяє, а й виконує накази виборців».

«Приємно приїжджати в округ, – розпочав розмову Олексій Лелюк. – Із шести районів, що входять в округ, найбільший за територією і кількістю населення – Кобеляцький. Відповідно, і справ зроблено найбільше. Найголовніше надбання моєї команди, яка працює в кожному районі, – досвід. Ми знаємо, як вирішувати питання, маємо бажання робити людям добро й цей процес уже не зупинити».

8

Друга  частина зустрічі народного обранця Олексія Лелюка з виборцями Кобеляччини була присвячена відповідям на запитання.

– Ви опікуєтесь будівництвом об’їзної дороги навколо Кобеляк. Чи вірите в її реальність?

–   В одному із ЗМІ навіть написали, що Лелюк пообіцяв збудувати об’їзну дорогу. Це щось із розряду фантастики. Я пообіцяв спільно з місцевою владою займатися цим важливим питанням, оскільки були звернення від виборців. На сьогодні є проект, який пройшов експертизу. Це буде дорога державного значення І категорії. Моє завдання: внести пропозицію щодо виділення коштів на будівництво дороги в державному бюджеті на 2014 рік.

– Якими, на Ваш погляд, будуть відносини України з Росією?

–  Для мене це болюче питання. У свій час я закінчив Московський державний технічний університет імені Баумана, жив і працював у Москві. Альтернативи добрим відносинам немає. Не сумніваюсь, у відносинах між Україною і Росією все буде добре.

– У закладах освіти не вистачає технічних засобів. Учителі змушені використовувати свої. Хіба це нормально?

–  Я постійно підтримую навчальні заклади і власним коштом, і коштом благодійного фонду «Горобина». Буду працювати з Міністерством освіти у питанні покращення матеріального забезпечення закладів освіти Карлівського виборчого округу № 149.

– Як Ви ставитеся до зменшення пенсійного віку жінкам?

–   Це дійсно болюче питання. На сьогодні маємо великий дефіцит бюджету Пенсійного фонду. До того ж Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» прийнято депутатами попереднього скликання.

Після закінчення зустрічі Олексій Лелюк зустрівся з виборцями, які мали особисті звернення, та ознайомився з виробничим процесом на ВП «Кобеляцький цукровий завод» ТОВ «АФ «Добробут». Про роботу цукрової галузі Олексій Володимирович знає не зі слів, а з власного досвіду, оскільки свого часу був головою наглядової ради на одному із заводів.

–    Приємно відзначити стабільний робочий ритм заводу, – зазначив Олексій Володимирович. – На жаль, у Полтавській області лише три заводи здійснюють виробничу діяльність. Сподіваюсь, що стабілізується ситуація на ринку цукру й переробнику буде вигідно працювати. На сьогодні собівартість цукру вища, ніж реалізаційна ціна. Те, що залежить від мене, я завжди готовий прийти на допомогу своїм виборцям.

Наостанок в інтерв’ю для ЗМІ голова Кобеляцької райдержадміністрації Анатолій Таранушич зазначив:

–    Сьогодні підбили підсумки першого року депутатської діяльності народного депутата України Олексія Лелюка. У всіх соціально значущих справах, які відбулися в районі, і тих, що зараз на часі, є участь Олексія Лелюка. Вимірюється вона не сотнями тисяч гривень, а кількома мільйонами гривень. Після зустрічі з виборцями ми вже обговорили п’ять позицій, за якими я як керівник району хотів би попрацювати разом із народним депутатом. І хоч є проблеми з проплатою коштів через держказначейство, та, сподіваюсь, усі плани будуть позитивно втілено в життя.

7

Наталя ПУЗИНА,

Кобеляцький район

Фото Ярослава БОБРИЩЕВА

Про співпрацю з народним депутатом Олексієм Лелюком говорили й виступаючі.

Олександр Ісип, Кобеляцький міський голова:

– Не помилились кобеляччани, які в 2004 році вибрали депутатом Верховної Ради України Олексія Лелюка. За цей час вирішені і фундаментальні справи, і менш вартісні, але всі вони служать нашій громаді. Попереду нові справи, серед них та, що давно на вустах, – будівництво об’їзної дороги навколо Кобеляк.

Олександр Кришень, голова кооперативу:

– Світлогірське – один із найбільших населених пунктів району, але так сталося, що газифікувався він у числі останніх. Але якщо люди зібрали кошти й провели розподільчий газопровід, то з підвідним були великі проблеми (через протяжність, специфіку території: болотистість, гористість…). Ось тут нас доля звела з Олексієм Лелюком. На той час багато односельців зневірилось у тому, що в село прийде газ, але він не лише повернув віру, а й зробив усім гарний подарунок – газ запалили в передноворічний день. Кожного року перелік добрих справ за участі Олексія Лелюка розширюється: газифікація школи, дільничної лікарні…

Марія Карнаух, ветеран праці:

– Те, що Олексій Лелюк допомагає і словом, і ділом, знаю з власного досвіду. У свій час зверталася за фінансовою допомогою на лікування. Побільше б таких депутатів, які переймаються проблемами виборців.

Роксолана Різун, учениця 11-го класу Кобеляцького НВК № 1:

– Коли заходить мова про Олексія Лелюка, мої однолітки не запитують: хто це? Вони знають, що це народний депутат, який підтримує молодь із маленьких міст і сіл. В Інтернеті знайшла інформацію, що 80 юних кобеляччан є лауреатами персональної премії народного депутата України Олексія Лелюка. Усі вони вступили до вищих навчальних закладів на державне замовлення, а це значить, що Олексій Володимирович підтримує тих дітей, які того заслуговують, бо є переможцями предметних олімпіад, займаються спортом, художньою самодіяльністю. Я навчаюсь у випускному класі, підготувала дві наукові й дві пошукові роботи. Маю відмінні оцінки. І якщо так станеться, що отримаю премію Олексія Лелюка, то для мене це буде найвища нагорода.

Володимир Скляренко, Вільховатський сільський голова:

– У кінці вересня ми відкрили після реконструкції і ремонту спортивний зал. Два роки тривали роботи й перший, хто надав фінансову допомогу нашій громаді, – це був народний депутат Олексій Лелюк. Від імені виконкому вручаємо Подяку й сподіваємося на допомогу в газифікації останнього населеного пункту на території сільради – Проскурів.

Іван Супруненко, головний лікар району: – Співпраця медичної галузі району з народним депутатом України Олексієм Лелюком розпочалася практично з першого дня депутатської діяльності. Те, що зроблено, стосується усієї громади району, яка звертається за медичними послугами. Є в нас плани подальшої співпраці, яка, сподіваємось, буде, як і раніше, плідною і результативною.

Олександр Живулько, голова міської ветеранської організації: – Факти говорять про активну участь у соціально­економічному розвитку району, тому вношу пропозицію звернутися до депутатів районної ради з клопотанням про присвоєння Олексію Лелюку звання «Почесний громадянин Кобеляцького району».

Олена Іванченко, директор Білицької ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1: – На продовження попередніх виступів скажу: людина, яка підтримує талановиту, обдаровану молодь, засіває зерна на майбутнє. Виграють від цього всі, сходи радуватимуть усіх. У нашій школі було 6 учнів­лелюківців (це звання звучало і почесно, і гордо). Сьогодні вони навчаються у ВНЗ Києва, Полтави, Харкова, і хотілося, щоб дипломованими спеціалістами повернулись у район, робили добрі справи.

Галина Пуха, жителька м. Кобеляки: – 17 травня з трибуни Верховної Ради Олексій Лелюк озвучив депутатське звернення до Генерального Прокурора України стосовно невжиття правоохоронними органами заходів щодо належного розслідування обставин насильницької смерті доньки й двох її подруг. Минуло півроку, а відповіді з Генеральної Прокуратури так і не надійшло. Прохаємо знову втрутитись у ситуацію.

Вікторія Пікуш, директор Радянської ЗОШ І–ІІІ ступенів: – Мрії дійсно збуваються! У найвіддаленіший населений пункт району прийшли «зелені інвестиції» – кошти, отримані в рамках Кіотського протоколу. Відтепер нашу школу не впізнати – тепла й затишна, в чому переконався і Посол Японії в Україні. Аналогічне можуть сказати наші колеги з Бутенок.