Споживачі тепла без лічильників платитимуть по-новому: Кабмін видав нову постанову

Вже за березень 2017 року споживачі теплової енергії,чиї будинки не обладнані лічильниками, платитимуть за новим механізмом нарахування. Згідно з черговою постановою Кабінету Міністрів коригування тарифу в залежності від температурного режиму відбуватиметься за єдиним визначеним показником, котрий не буде змінюватися кожного місяця, як це було раніше.

Відтепер коригування тарифу для нарахування за теплопостачання відбуватиметься в залежності того, наскільки відрізнятиметься температура повітря за конкретний місяць від середньої за опалювальний сезон. Наприклад, у Полтаві середня температура визначена на рівні 0 градусів, про що повідомили у «Полтаватеплоенерго». Таким чином, якщо середньодобова температура в якомусь конкретному місяці буде нижчою за цей показник, абоненти сплачуватимуть більше тарифу (у Полтаві  – 30,26 грн. за квадратний метр опалювальної площі). Якщо ж температура буде вищою, тариф коригуватиметься в бік зменшення.

До цього часу розрахунки коригувань проводилися за середніми показниками температури кожного місяця окремо. Так, для Полтави в тариф закладалися такі дані.

У жовтні  +6 градусів

у листопаді + 3,9

у грудні – 1,1

у січні – 6,8

у лютому – 4,6

у березні + 1,4

у квітні +8.

Також у ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» повідомили, що будуть проведені перерахунки платежів за увесь опалювальний сезон 2016-2017 рр.

Нагадаємо, принцип розрахунків, котрий застосовувався до цього часу, був визначений постановою Кабінету Міністрів України № 1037 від 30 жовтня 2015. Відтепер же нарахування за тепло споживачам здійснюватиметься згідно з постановою Кабінету Міністрів України №156 «Про внесення змін до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», яка вступила в дію 22 березня 2017 року.

ЕнергоЛайф.інфо