(Інформаційні матеріали про діяльність народного депутата України 4,5, 6 скликань О.В. Лелюка в Карлівському виборчому окрузі за період з 2004 до 2012 року).
Перш за все хочу відверто сказати, що в моїй суспільно- політичній і державницькій діяльності 2012 рік займає особливе місце.
По-перше, в цьому році завершились мої депутатські повноваження, якими я тричі наділявся на протязі восьми років. І, очевидно, прийшов час підвести підсумок мого служіння виборцям Карлівського виборчого округу, які вперше обрали мене народним депутатом України в мажоритарному окрузі. Будучи вдячним за це виборцям Карлівського виборчого округу, не дивлячись на те, що потім обирався до парламенту за партійними списками, я не втрачав зв’язків з жителями Чутівського, Карлівського, Машівського, Новосанжарського і Кобеляцького районів, жив їхніми проблемами, відстоював їхні економічні і соціальні інтереси.
По-друге, 2012 рік – рік парламентських виборців. Від виборців Карлівського виборчого округу все частіше надходять звернення на мою адресу, в яких вони цікавляться моєю громадянською позицією, моїми планами на майбутнє. Ця обставина теж змушує мене разом з жителями Чутівського, Карлівського, Машівського, Новосанжарського і Кобеляцького районів осмислити все для них зроблене, глибше вникнути в економічні і соціальні проблеми полтавського регіону.
Зазначу, що восьмирічний період виконання мною депутатських повноважень співпав з серйозними ускладненнями в Україні соціально- політичної ситуації, джерелом яких були офіційний Київ, українська влада , падінням економіки і світовою фінансовою кризою. Зрозуміло, що в умовах соціальної і економічної напруги громадянин України залишається один на один з її наслідками. Тому основним принципом, яким я керувався, працюючи в парламенті, був і залишається – захист інтересів виборця. Я переконаний, що ніхто не в змозі так захистити громадянина, як народний депутат України. Народний депутат України тому і зветься народним, що він найближче до людей.
Як вам відомо, на мою долю випало продовжити справу, започатковану попереднім народним депутатом України І. А. Четверіковим. Іван Антонович говорив, що авторитет народного обранця завойовується не на словах, а на ділі. Тому після його смерті я все зробив для того, щоб його виборча програма, з якою він ішов на вибори, була повністю виконана. Разом з тим, мені довелось докласти багато зусиль, щоб передбачені моєю програмою шляхи соціального захисту виборців Карлівського виборчого округу були теж повністю реалізовані.
З цією метою в окрузі була створена і зараз продовжує працювати надійна команда моїх помічників і однодумців. Кожен з них має чималий досвід господарської і керівної роботи, своїми діловими і моральними якостями здобув високий авторитет серед виборців. Підтвердженням цьому є обрання їх депутатами місцевих рад. Особливих слів вдячності заслуговують мої помічники – консультанти, які працюють на штатній основі і на громадських засадах.
Суттєву допомогу у виконанні депутатських повноважень я отримую від Полтавської обласної громадської організації “ З теплом і добром” і Полтавського обласного благодійного фонду “Горобина”. З ними я тісно співпрацюю і взаємодію.
Продовжуючи традицію, започатковану колишнім народним депутатом України І.А. Четверіковим, ми налагодили в Карлівському виборчому окрузі в кожному райцентрі роботу постійно діючих громадських приймалень. В них щоденно працюють мною уповноважені особи, які готові завжди вислухати виборців і прийти їм на допомогу. За вісім років мною і моїми помічниками прийнято 23 тисяч громадян. В громадські приймальні надійшло більше 40 тисяч звернень. Жодне з них не залишилось поза увагою. Понад 70 відсотків звернень громадян розглянуто з результатом на їх користь.
Головними проблемами, якими довелось опікуватись мені і моїм помічникам були:
– нарахування пенсій;
– порушення в оплаті оренди земельних паїв;
– дії судових і правоохоронних органів;
– неправомірні дії керівників різного рівня;
– надання матеріальної допомоги.
Вище зазначалось, що соціальний захист людей був головним напрямком моєї депутатської діяльності в період з 2004 до 2012 року. Цей напрям залишаться пріоритетним і зараз. Адже в державі повільними темпами розвивається економіка, не в повному обсязі задовольняються видатками з державного бюджету освіта, медицина, культура, люди очікують значного збільшення заробітних плат, пенсій, покращення життя.
Серед соціальних програм для виборців Карлівського виборчого округу, які здійснюються мною і моєю командою в період виконання депутатських повноважень, доцільно виділити слідуючі:
- Програма, спрямована на підвищення рівня газифікації населених пунктів Кобеляцького, Новосанжарського, Машівського і Чутівського районів.
Відповідно до цієї програми в Новосанжарському районі з 6,6 млн грн, вкладених в газифікацію населених пунктів, 4,3 або 65 відсотків – кошти виділені за безпосереднім клопотанням народного депутата України.
В Кобеляцькому районі при нашій підтримці побудовано підходящий газопровід Озера – Світлогірське протяжністю 18 кілометрів. В Машівському районі газифіковано село Сонячне, в Чутівському районі збудовано підвідні газопроводи до сіл: Никонорівка, Рябківка,Скибівка, Степанівка, Коханівка; перекладено аварійний газопровід в с. Федорівка; через місяць буде завершено будівництво підвідного газопроводу до села Іскрівка; розпочато будівництво підвідних газопроводів до сіл Нижні Рівні, Жовтневе, Шевченківка.
2010-й рік для мешканців села Кишеньки Кобеляцького району теж ознаменований незабутньою подією. У це одне з найбільших і найвіддаленіших сіл Кобеляцького району нарешті прийшов газ. До населених пунктів Світлогірської сільської ради, куди входить і село Кишеньки, газопровід протягли ще в 2007 році. Спочатку газифікували Просяниківку, Брачківку, Світлогірське… Підвідний газопровід було зроблено за кошти держави вартістю понад 3 млн. грн. Ініціаторами газифікації сіл виступили сільські кооперативи, які працювали з громадою, збирали кошти. Допомагала й сільська рада. Але справа застопорилася на невеликій сумі, яку повинна була перерахувати держава для її завершення. Я і до цього часу пам’ятаю звернення до мене голови кооперативу з газифікації села Кишеньки Григорія Кравченка. Він розповів, що так пізно підвели до села газ тому, що не вистачало 130 тис. грн, але не коштів кооперативу, а коштів держави. Звернення до різних інстанцій закінчувалися відписками. Довелось особисто мені втрутитись у вирішення проблеми пуску газу.
Думаю, що жителі м. Кобеляки знають, яким чином доводилося вирішувати проблему, пов’язану із встановленням індивідуального опалення в багатоквартирних житлових будинках, установкою газових приладів для малозабезпечених верств населення, ветеранів. За словами міського голови Олександра Ісипа, люди вчасно платили за використаний газ, а в домівках було холодно. Переобладнавши опалення в понад 300 квартирах, вдалося значно скоротити витрати із сімейних бюджетів і отримувати тепло, якою б холодною не була зима.
- Програма зміцнення матеріальної бази лікувальних закладів і покращення умов лікування громадян.
Як і передбачалось цією програмою, за період виконання мною депутатських повноважень надана допомога в ремонті всіх районних лікарень. Так, Кобеляцькій районній лікарні надана фінансова допомога в ремонті і обладнанні гінекологічного відділення. В Новосанжарській районній лікарні відремонтовано і обладнано палату для ветеранів Великої Вітчизняної війни. Нещодавно у відремонтованій палаті розпочали лікування інваліди в Карлівській районній лікарні. Раніше на прохання завідуючої дитячим відділення Машівської районної лікарні Тетяни Семенюк були виділені кошти на придбання для відділення ліжок та інших меблів.
Наша команда надавала допомогу в ремонті і обладнанні фельдшерсько-акушерських пунктів в Машівському і Чутівському районах.
Ми добре розуміємо проблеми, з якими зустрічаються виборці в лікуванні тих чи інших хвороб. Тому надаємо допомогу найбільш вразливим категоріям населення. Так, в 150 річницю смт. Машівки в придбанні ліків була надана допомога 100 інвалідам першої і другої груп. В цьому році ми допомогли благодійними коштами 800 воїнам, які воювали в Афганістані.
- Програма, яка передбачає нашу участь у зміцненні матеріальної бази загальноосвітніх шкіл і підтримку талановитої шкільної молоді.
Усвідомлюючи, що майбутнє нашої держави належить молоді, дбаємо про те, щоб учнівська молодь оволодівала сучасними знаннями, щоб в навчальний процес запроваджувались передові педагогічні технології. З цією метою на прохання директорів шкіл передаємо у користування вчителів комп’ютерну техніку та інше обладнання. Так, в 2011 році ноутбуки одержали Світлогірська, Білицька загальноосвітні школи Кобеляцького району, Машівська загальноосвітня школа та інші.
У 2011-2012 навчальному році мною підтримана ініціатива Полтавських обласних громадської організації “ З теплом і добром” і благодійного фонду “ Горобина” про запровадження персональних премій для випускників загальноосвітніх шкіл Чутівського, Карлівського, Машівського, Новосанжарського і Кобеляцького районів. Персональні премії запроваджувалися з метою заохочення випускників загальноосвітніх шкіл I-III ступеня за успіхи в навчанні, активну участь в громадському, культурному і спортивному житті школи, міста, селища і підвищення їх життєвого рівня .
За підсумками 2011-2012 навчального року персональних премій удостоєні 85 учнів загальноосвітніх шкіл I-III ступеня.
Перевагами при призначенні персональних премій користувалися:
– учні –сироти або ті, які залишились без батьківського піклування;
-учні із малозабезпечених сімей;
– учні, які є інвалідами дитинства або інвалідами I-III груп.
Підведення підсумків серед здобувачів вище згаданих премій перетворилося в справжнє свято, яке дозволило відмінникам навчання проявить свої таланти в художньому читанні, вокальному співі, танцях.
- Програма, яка передбачає допомогу в ремонті і матеріальному забезпеченні дитячих дошкільних закладів, турботу про малюків.
Я і моя команда однодумців глибоко переконана, що діти потребують уваги завжди. Слідуючи цьому переконанню, намагаємось допомагати тим дитячим навчальним закладам, які діють в сільській місцевості і фінансуються з місцевого бюджету. Життя показує, що такі дитячі навчальні заклади мають багато проблем, особливо в питаннях ремонту і придбання обладнання.
На виконання вище згаданої програми за період моїх депутатських повноважень нашу підтримку отримало понад два десятки дитячих навальних закладів. Так, в м. Кобеляки , в дитячому навчальному закладі №1 було проведено ремонт кімнат для додаткової групи малюків, а також вручено телевізор. Для дитячого навчального закладу “Лелеченька” в селищі Нові Санжари придбали набір меблів. Нові меблі отримав і дитячий навчальний заклад в селі Селещина Машівського району. В приміщенні Артемівського дитячого навчального закладу Чутівського району проведено заміну вікон. Для вихованців дитячих навчальних закладів обладнано чимало ігрових майданчиків.
Нас традиційно радо зустрічають в дитячих навчальних закладах напередодні і в Міжнародний День захисту дітей. В 2011 році мої помічники привітали з цим святом 4500 малюків, які виховуються в дитячих навчальних закладах Чутівського, Карлівського, Машівського, Новосанжарського і Кобеляцького районів. Їм були вручені подарунки, а батькам вітальні листівки. Ялинкові прикраси і солодкі подарунки одержують діти і з нагоди святкування Нового року.
- Програма, спрямована на підтримку розвитку масових
видів фізкультури і спорту.
Ця програма з’явилася тому, що на наш погляд найбільшою популярністю серед шкільної молоді користується футбол. З метою підтримки шкільних футбольних команд Чутівського, Карлівського, Машівського, Новосанжарського і Кобеляцького районів в 2011 році ми придбали і вручили кожній з них по три футбольні м’ячі фірми “Адідас”. Влітку і осінню того ж року організували і провели футбольні турніри, переможцям яких вручили кубки і теж футбольні м’ячі.
Вже традиційним стало забезпечення сільських футбольних команд транспортом, надання допомоги талановитим спортсменам щодо їх участі в чемпіонатах України, Європи і світу. Так, в травні 2012 року чемпіонці України з армспорту серед юніорів Анастасії Заворотній з Козельщинського району була надана матеріальна допомога для поїздки на чемпіонат Європи з цього виду спорту в Польщу.
- Програма, яка передбачає благодійну діяльність.
Думаю, що виборці Карлівського виборчого округу знають, що ті особи, які потребують благодійної допомоги, завжди можуть звернутись до мене, народного депутата України, або до моїх помічників за допомогою і завжди можуть її отримати. На виконання благодійної програми на 85 тисяч грн. було надано допомогу на авто послуги, якв надавались школам Машівського району, та на фінансування маршруту автобуса “Пам’яті І.А. Четверікова” для здійснення пільгового перевезення пенсіонерів , учасників Великої Вітчизняної війни.
Тільки за період з 1 липня 2011 і по 1 травня 2012 року моєю командою організована і надана благодійна допомога на суму понад 300 тисяч грн.
Серед набувачів благодійної допомоги в основному – хворі діти, діти –сироти, інваліди Великої Вітчизняної війни, одинокі пристарілі, онкохворі.
Тільки за останні два роки благодійну допомогу отримали більше 500 осіб.
Так, в грудні 2011 року благодійну допомогу отримали 39 одиноких матерів Машівського району, які виховують двох і більше дітей . Серед них Валентина Хоменко з села Абрамівки, Любов Хоменко з села Дмитрівка цього ж району.
Минулого року в молодого подружжя Анни та Олега Нездойминогів із Нових Санжар народилася трійня – Віра, Надія й Любов. З’явившись на світ, крихітні донечки потребували потрійного догляду. І коли питання з житлом тимчасово вдалося вирішити (подружжя мешкає в будинку родичів), то з побутовим інвентарем було сутужно. «До сьогодні ми користувалися холодильником Аниної матері, який повсякчас протікав, молоко в ньому скисало, – розповідав нам тато Олег. – Хоча прилад і був на гарантії, але обіцяного ремонту ми не дочекалися.» Молода сім’я з цією проблемою звернулися до мого помічника в Новосанжарському районі – Григорія Перерви. Питання вирішили протягом тижня, подарувавши молодій родині двокамерний холодильник.
Напередодні Нового 2011 року більше 200 дітей Карлівського району одержали солодкі подарунки. Ми надаємо допомогу у вигляді продуктових кошиків для тих, хто цього найбільше потребує. «На таку допомогу я навіть не очікувала», – зізналася нам карлівчанка Лариса Приймак, – адже, незважаючи на те, що виховала п’ятьох дітей, жодного разу ніхто мене не вітав навіть із Днем матері. Тому була дуже вдячна за приємну увагу.
У 2011 році завдяки зусиллям моєї команди і матеріальній підтримці був збудований водогін в м Кобеляки (мікрорайони Заворскло і Зарічка), відремонтовані водогони селі Калинівці Машівського району, на одній з вулиць міста Карлівки.
Я щиро вдячний тим благодійникам, які мають чуйне серце, щиру душу, поділяють мою позицію і підтримують тих, хто конче потребує допомоги.
- Програма допомоги у запровадженні енергозберігаючих
технологій.
Ми приділяємо серйозну увагу запровадженню енергозберігаючих технологій і намагаємось всебічно підтримувати ініціативи в цьому напрямку підприємств і організацій, особливо бюджетної сфери.
В цьому році на нашу адресу надійшло дуже багато звернень головних лікарів і директорів шкіл Чутівського, Карлівського, Машівського, Новосанжарського і Козельщинського районів з проханням допомогти здійснити заходи щодо утеплення приміщень. Всі вони уважно розглянуті. Розроблено відповідну проектно –кошторисну документацію. За нашими підрахунками на ці цілі необхідно витратити понад 30 мільйонів грн. Нами порушено клопотання перед окремими екологічними органами про фінансування енергозберігаючих заходів. Хочу з впевненістю сказати, що протягом наступних двох – трьох місяців 2012 року на заявлених нами об’єктах, зокрема ряді загальноосвітніх шкіл і лікарень Чутівського, Карлівського, Машівського, Новосанжарського і Козельщинського районів буде здійснено заміну вікон і дверей, а також запроваджено деякі інші енергозберігаючі технології.
Детальнішу інформацію про наші добрі справи по кожному району міститься в додатках № 1-№5. ( Дивись додатки №1,№2,№3, №4, №5.) Та на жаль про все, що зроблено мною і моєю командою на виконання соціальних програм для виборців Карлівського виборчого округу, розповісти не можливо. Думаю, що жителі Чутівського, Карлівського, Машівського, Новосанжарського і Кобеляцького районів пам’ятають наше тепло і добро, переконалися в тім, що роботу щодо їх соціального захисту ми вели системно, організовано, миттєво відгукувались на кожне їх звернення.
Звичайно, мене можна запитати, в зв’язку з чим і для чого я, народний депутат України, двічі обраний за партійними списками, так багато уваги приділяв і приділяю виборцям Карлівського виборчого округу, допомагаю їм в розв’язанні соціальних і інших проблем. Впевнений, що відповідь на це запитання бачиться людьми в моїх конкретних справах на їх благо . Робити добрі справи людям- це моє покликання, це моє життєве кредо. За покликом душі і серця я захищаю людей, які вперше мене обрали до парламенту, які довірили мені свої долі і своє майбутнє. Дбати про людей, нести їм тепло і добро – це моя громадянська позиція.
Думаю, що на нинішньому етапі економічного і соціального розвитку України і полтавського регіону зокрема, проблеми соціального захисту людей і надалі будуть стояти на порядку денному, будуть набувати ще актуальнішого характеру. Чи знадобиться в цій ситуації набутий мною і моєю командою досвід соціального захисту виборців в тому числі і Карлівського виборчого округу – покаже час.
На разі – я голова Держрезерву України. Переді мною стоять надзвичайно складні завдання, вирішення яких потребує чимало зусиль і організаторської роботи.
Разом з тим, як політик, який тривалий час служив виборцям, все частіше думаю про парламентські вибори 2012 року. Сьогодні вже всім зрозуміло, що в мажоритарному окрузі люди повинні обрати народним депутатом України авторитетного політика, який близький до людей, живе їхніми проблемами , політика з досвідом, який має можливості відстоювати інтереси своїх виборців, здійснювати їх політичний, правовий і соціальний захист.
Осмислюючи свою участь в парламентських виборах цього року, приходжу до висновку, що мою долю в них вирішать виборці Карлівського виборчого округу. Якщо вони знову довірять мені депутатський мандат , то я все зроблю, щоб його оправдати.
Додаток №1
Добрі справи
народного депутата України IV,V,VІ скликань Лелюка О.В.
в Чутівському районі
Відповідно до звернень місцевих самоврядних органів, керівників районної ради та РДА, відділу освіти РДА, УПСЗН, лікувальних закладів, комунальних господарств, громад, соціально мало захищених громадян протягом 2004-2012 років вирішувались і надавалась допомоги в газифікації, встановленні газових приладів, реалізації енергозбереження шкіл та дитячих дошкільних закладів, благоустрою населених пунктів, розвитку спорту, культури, поліпшенні матеріального стану населення, що проживає на території виборчої дільниці Чутівського району.
Зокрема, на прохання сільських громад проклали підвідні газопроводи до сіл Филенкове, Козаче, Скибівка, Коханівка, Іскрівка, Нова Ферма, Степанівка, Никонорівка, Рябківка, у Вільниці по вулицях Калініна, Набережна, Миру, провулку Технічний.
В с. Чапаєве переклали вуличний газопровід низького тиску. Переклали аварійний газопровід в с. Федорівка, в селищі міського типу Артемівка, замінили газопровід низького тиску у Чутовому по вул. Пушкіна.
Допомогли встановити газове обладнання учасникам бойових дій, багатодітним родинам, людям похилого віку, дитсадкам та школам, сільським і селищним радам.
Так, встановлено газовий котел учаснику бойових дій у Великій Вітчизняній війні Куцеволу П.М. з Чутового, вул. Нова, 39, зробили на 50 % опалення в приміщенні Кочубеївської школи, замінили котел у приміщенні Гряківського дитячого дошкільного закладу, в 2010 році зробили монтаж по газифікації житлового будинку в Артемівці, в Чапаєвому по вул. Гоголя, 3 в 2012 році зробили монтаж по газифікації житлового будинку безробітній, багатодітній Трєскіній Є.Л., у Гряковому в 2010 році встановили котел інваліду Аніскевич Р.М.
За рахунок газового управління виготовляли проектно-кошторисну документацію, зокрема, для ФАПів, Чапаєвського дитячого дошкільного закладу.
Допомогли замінити теплотрасу у Федорівській загальноосвітній школі, газифікували Вільницький ФАП, допомогли газифікувати Артемівський дитячий дошкільний заклад, Чутівський дитячий дошкільний заклад «Світанок».
Завозили пісок у Чутівську селищну раду, надавали транспорт комунальним службам Чутового та Артемівки, вивозили сміття та привезли пісок для Чутівської ЦРЛ.
На території Вільхуватської сільської ради відновили на дитячому майданчику гойдалки, замінили вікна Артемівському дитячому дошкільному навчальному закладі, придбали лінолеум для Коханівського дитсадка, у Чутівському дитячому дошкільному закладі «Світанок» допомогли відремонтувати водогін, огорожу, опалення.
У Чутівській загальноосвітній школі, ДЮСШ відремонтували спортмайданчики.
У Чапаєвський дитсадок придбали телевізор, вручили цінні подарунки під час спортивних змагань, зокрема на кубок О.В. Лелюка у 2011 році. На прохання керівників ДЮСШ надавали транспорт, Чутівській православній церкві допомогли встановлювати огорожу, Артемівській православній церкві допомогли підвезенням матеріалів та по встановленню огорожі.
Упродовж 2004-2012 років тісно співпрацювали з керівництвом відділу освіти РДА, директорами шкіл, дитсадків, головами Чутівської, Артемівської селищної, Новокочубеївської, Гряківської, Вільхуватської, Черняківської сільських рад.
Додаток №2
Добрі справи
народного депутата України IV,V,VІ скликань Лелюка О.В.
в Машівському районі
Про те, що зроблено народним депутатом України по 153 виборчому округу Лелюком Олексієм Володимировичем, судити вам, шановні виборці.
В Машівці постійно працює громадська приймальня народного депутата. Також виборці мають змогу звернутися зі своїми проблемами до помічників-консультантів народного депутата Головченка Я.В.
За період з червня 2004 року по травень 2012 року в приймальню звернулося 2634 громадян. На особистому прийомі в Лелюка О.В. побувало 175 громадян.
Всі питання, з якими зверталися виборці, були уважно розглянуті і, якщо вони знаходилися в компетенції народного депутата, вирішені.
А питання вирішувались найрізноманітніші: працевлаштування, фінансова допомога на лікування, безкоштовне проведення операцій на очах та в травматології. Була надана допомога в проведенні операції на вухах ( глухота). Зверталися до депутата і громадяни, які втратили надію добитися виконання судових рішень, і в більшості випадків депутату вдалося допомогти своїм виборцям.
Жителю села Мала Нехвороща Красноштан С.І. була надана допомога на придбання житла.
Надавалася допомога в реконструкції водогону в селі Мала Нехвороща та в селі Калинівка.
Жителям вулиці Чапаєва, що знаходиться в селі Селещина була надана допомога в ремонті водяної свердловини. А також жителям вулиці Жовтнева в селі Селещина була надана допомога в прокладанні вуличного водогону.
Надавався,безкоштовно,екскаватор для ремонту поривів у сільському водогоні села Кустолово-Суходілка.
На 85 тисяч гривень було надано благодійної допомоги на автопослуги, які надавалися школам району, та на фінансування маршруту автобуса “ Пам”яті Четверікова І.А.”, який здійснював пільгові перевезення учасників ВВВ та пенсіонерів.
Надавалася матеріальна допомога учасників ліквідації ЛНА на ЧАЕС.
Надавалася фінансова допомога Машівській спеціалізованій школі 1-3 ступенів на ремонт приміщення, та допомога продуктами харчування для дитячого пришкільного табору.
Неодноразово зверталися в громадську приймальню голова Машівської організації інвалідів Тертицька Г. В. та заввідділом соціальної допомоги в УПСЗН Новохатько Н. А. з проханням допомогти їхнім підопічним, і жодне їхнє прохання не залишалося поза увагою народного депутата. Відчували турботливе батьківське ставлення з боку Лелюка О. В. і діти-сироти з Огуївки, Петрівки, Коновалівки, Базилівщини, яким надавалася фінансова допомога на придбання зимового одягу.
За сприянням народного депутата було облаштовано тверде покриття проїзджої частини дороги по вулиці Ламаній смт.Машівка.
Майже постійно звертаються в громадську приймальню директори шкіл району за необхідною допомогою: надання автобуса для поїздки учнів на різні екскурсії, допомогти придбати комп’ютер для школи, придбати відеокамеру для навчально – виховної роботи, надати благодійну допомогу для проведення новорічних свят, придбання спортивного інвентаря для шкільного спортзалу і жодного разу їм не було відмовлено в необхідній допомозі. В Ряськівську ЗОШ закуплено спеціальні парти сучасного зразка для учнів 1-го класу. В цій же школі зроблено пандус для дитини інваліда, який в змозі самостійно заїзджати до школи на навчання. Закуплено матеріали і буде зроблено ганок.
На початку навчального року всім педагогам 1-4 класів були закуплені і передані методичні посібники. Для Базилівщинської ЗОШ придбано магнітофон та посібний матеріал для фізичного кабінету.
Зроблено ремонт каналізаційної системи і підлоги в Ряськівській дільничній лікарні.
Протоієрей Миколаївської православної церкви Чулей А.І. неодноразово звертався до Народного депутата України Лелюка О.В. з проханням надати матеріальну допомогу на створення православного дитячого оздоровчого табору в чому йому не було відмовлено і надана допомога, також надавався автобус для поїздки прихожан до Мгарського монастиря, також до других Святинь області.
Облаштовано пам»ятник загиблим воїнам в Великій Вітчизняній війні в с.Усть –Лип’янка.
Часто , безкоштовно,для малозабезпечених сімей смт.Машівка та с.Селещина надавався автобус для ритуальних послуг.
Виділялися кошти на ремонт дитячого садка в смт. Машівка.
З допомогою Лелюка О.В. була надана допомога на ремонт хірургічного відділення Машівської центральної районної лікарні. Для терапевтичного відділу придбано телевізор. Облаштована палата для інвалідів ВВв.
Але найбільш вагома робота була проведена народним депутатом по газифікації. За сприянням народного депутата, на кошти ВАТ “ Полтавагаз ” було проведено будівництво підвідних та розподільчих газопроводів загальною довжиною біля 7000 м на суму 133179грн. у Вовчій Балці, Селещині, Вільному, Огуївці, Малій Нехворщі, Ряському. У 2008 році збудований підвідний газопровід середнього тиску до села Сонячне довжиною 7075 м на суму 400679 грн. і повністю газифіковано с.Сонячне. Здійснена газифікація с.Тимченківка. Здійснена газифікація ФАПів в Старицьківці та Першотравневому.
Можна ще довго перелічувати зроблене. Але найголовніше, що вдалося зробити за цей час – не втратити довіру виборців. Тому є впевненість, що Лелюк Олексій Володимирович буде обраний до нового складу Верховної Ради України і громадська приймальня й надалі продовжуватиме роботу.
Додаток №3
Добрі справи
народного депутата України IV,V,VІ скликань Лелюка О.В.
в Кобеляцькому районі
- Газифікація населених пунктів району (с.Світлогірське, с.Озера, с.Дабинівка, с.Ревущино, с.Просяниківка, с.Вільховатка та ін. – усього понад 30 сіл);
- Установка газових лічильників безкоштовно (7 тис.шт.);
- Будівництво водогонів в м.Кобеляки (мікрорайони Заворскло і Зарічка);
- Ремонт дитсадків (с.Красне – 30 тис.грн.,№1 «Світлячок» м.Кобеляки та №2 «Золотий півник» м.Кобеляки – 20 тис.грн.);
- Матеріальна допомога онкохворим дітям та ветеранам на лікування ( понад 100 тис.грн);
- Будівництво пам’ятника М.Касьяну в м.Кобеляки ( 10 тис.грн);
- Фінансування футбольних і тенісних турнірів дитячих команд (20 тис.грн);
- Подарунки ветеранам війни до Дня перемоги (20 тис.грн);
- Придбання й установка газових котлів у багатоквартирних житлових будинках м.Кобеляки (100 квартир);
- Залучення субвенцій з Держбюджету на ремонт шкіл, закладів культури та інших об’єктів у Кобеляцькому районі (600 тис.грн);
- Залучення субвенцій з Держбюджету на будівництво підвідних і розподільчих газопроводів на території району (1,5 млн.грн);
- Придбання ходунців та інших засобів реабілітації для інвалідів (24 чол.);
- Придбання наочних посібників, комп’ютерів, ноутбуків для шкіл району
(50 тис.грн);
- Установка дверей під’їздів в багатоквартирних будинках м.Кобеляки
(6 дверей);
- Ремонт гінекологічного відділення Кобеляцької ЦРЛ;
- Матеріальна допомога сиротам, сприяння в навчанні у війському ліцеї
м.Києві;
- Сприяння в лікуванні дитини в м.Києві (Інститут оториноларингології
АМН України);
- Подарунки до 1 червня 2011 року усім дитсадкам району;
- Подарунки афганцям;
- Будівництво футбольного майданчика зі штучним покриттям в м.Кобеляки
(3 тис.грн);
- Сприяння в одержанні громадянства України – 2 чол.;
- Клопотання перед Президентом України про помилування засудженого
(1 чол.);
- Сприяння при визначенні трудового стажу за втраченими документами
( 3 чол.);
- Фінансування фестивалю народної творчості;
Премії випускникам середніх шкіл Кобеляцького району 2012 року
Додаток №4
Добрі справи
народного депутата України IV,V,VІ скликань Лелюка О.В.
в Карлівському районі
За 2004-2012 роки до народного депутата Олексія Лелюка звернулися понад 5 тис. карлівчан і більше 70 % звернень задоволено. Вирішувалися питання надання матеріальної допомоги, працевлаштування, перерахунку пенсій, виплат депозитів і орендної плати, ремонту лікувальних, освітніх, дитячих закладів, газифікація населених пунктів і окремих осель, погашення заборгованості по комунальним платежам, заміна газового обладнання тощо. Це лише короткий, але беззаперечний перелік добрих справ, до яких має відношення Лелюк О.В. За період депутатської діяльності Олексій Володимирович зробив чимало добрих справ для жителів Карлівського району.
Щодо питань газифікації, то за 2004-2012 рр. було газифіковано більше 500сот помешкань по району.
У 2004 році було змонтовано підвідний газопровід до с. Федорівка («Четверта бригада»), прокладено газопровід низького тиску по вул Горького та пр. Першотравневий довжиною близько 1000 м.
Також в 2004-2005 роках газифіковано 169 помешкань с. Варварівка по вул. Жданова, Леніна, Лісова, Тернова, Сумська, Радянська, Калініна, Новоселівська, 8 Березня, Садова, прокладено 22 км газопроводу середнього тиску.
У 2005 році за підтримки Лелюка О.В. газифіковано більше 40 помешкань с. Котлярівка, прокладено газопровід середнього тиску довжиною понад 4 км.
За період з 2004 по 2008 рік було газифіковано 7 фельдшерсько-акушерських пунктів в селах Іванівка, Солона Балка, Тарасівка, Розумівка, Королівка, Тагамлик, Климівка.
Також було проведено газифікацію окремих помешкань по району, роботи були виконані безкоштовно та в оптимальні строки .В першу чергу допомогли малозазабезпеченим громадям, а також тим, хто були готові розділити витрати на матеріали і зібрали необхідні документи.
Залучивши на округ програму НАК «Нафтогаз», за 2004-2012 рр. вдалося встановити близько 2 тис. газ лічильників безкоштовно.
На виконання програми зміцнення матеріальної бази лікувальних закладів і покращення умов лікування громадян, у 2011 році було проведено роботи по облаштуванню палати для ветеранів війни у терапевтичному відділення Карлівської ЦРЛ.
В рамках програми щодо зміцнення матеріальної бази загальноосвітніх шкіл і підтримку талановитої молоді, за рекомендацією педагогічних рад шкіл Карлівського району по результатам 2010-2011 навчального року чотирьом випускникам від імені О.В.Лелюка за успіхи у навчанні та активну участь у громадському житті було вручено матеріальну допомогу в розмірі однієї тисячі гривень кожному.
На святі «Першого дзвоника» від імені народного депутата Лелюка О.В. у вересні 2011 року було подаровано сучасний тенісний стіл Карлівській гімназії ім. Н. Герасименко.
З метою заохочення випускників загальноосвітніх шкіл до навчання, участі в громадському, культурному й спортивному житті школи, та підвищення їхнього життєвого рівня, у жовтні 2011 року було запроваджено вручення персональних премій. Персональну премію від народного депутата України Олексія Лелюка за підсумками першого та другого півріч 2011–2012 навчального року отримали 21 учень з 16 загальноосвітніх шкіл Карлівського району.
Відповідно до програми, яка передбачає матеріальне забезпечення дитячих дошкільних закладів та турботу про малюків, у 2004 році за підтримки народного депутата Лелюка О.В. було проведено ремонт та облаштування кухні дитячого садка «Віночок» в с. Федорівка, закуплено два холодильника та дві електроплити. З приводу святкування Міжнародного дня захисту дітей в 2011 році 921 вихованці 14 дошкільних навчальних закладів Карлівщини отримали подарунки та вітальні листівки від Лелюка О.В. Неодноразово надавалвся транспорт для благоустрою території дитячих садків.
На виконання програми, яка передбачає благодійну діяльність тільки з 2009 по 2012 роки надано благодійної допомоги на суму близько 80 тис. грн. Серед набувачів – хворі діти, інваліди ВВВ, учасники бойових дій, одинокі пристарілі, багатодітні сім’ї та інші малозабезпечені верстви населення. Тільки за останні 3 роки благодійну допомогу отримали більше 700 осіб.
Напередодні нового 2011 року більше 200 дітей з 59 багатодітних сімей району отримали солодкі подарунки. Також вручено продуктові набори 109 інвалідів І групи та 14 самотніх людей, які не мають родини й отримують допомогу тільки по лінії соціального захисту.
До святкування Великодня в 2011 році було надано благодійну допомогу Успенській церкві в м. Карлівка в розмірі 2500 грн. Також на прохання настоятеля надається посильна допомога у будівництві церкви.
Ветеранам ВВВ, які проживають в с. Федорівка, таких 52 особи, до Дня Перемоги в 2011 році було надано допомогу у вигляді продуктових кошиків та вручено вітальні листівки.
В рамках програми «Ваші проблеми вирішимо разом», яка провводилася за ініціативи О.В. Лелюка, влітку 2011 року було вирішено проблему мешканців будинків на центральній вулиці м. Карлівки щодо реконструкції системи водопостачання, перекладено 180 метрів водогону. Карлівчани надзвичайно задоволені проявленою увагою до їхніх проблем. Говорито Анатолій Дмитрович Опришко: «Хочу подякувати за ініціативу депутату ВР Олексію Володимировичу Лелюку, наскільки це все було зроблено оперативно. Усі здивувалися, що за три дні дали воду. Оце називається робота депутата, його команди!»
До новорічних свят 2012 року Полтавський обласний благодійний фонд «Горобина» за підтримки народного депутата України Олексія Володимировича Лелюка було надано благодійну допомогу 125 одиноким матерям Карлівського району, які мають двох і більше дітей.
В переддень Дня захисника Вітчизни по Карлівському району було організовано персональне привітання 117 воїнів-афганців, кожному з них вручено вітальну листівку та подарунок, всього на суму 12519 грн. А також надіслані листівки з привітанням 88 ветеранам ВВВ.
До Міжнародного Жіночого дня за підтримки народного депутата Олексія Лелюка проведена акція, яка передбачала персональне привітання жінок, які приймають значну участь в соціально значущій діяльності на благо людей Полтавщини, всього на суму 4000 грн. Також було надіслано 93 вітальні листівки жінкам, які є прихильниками діяльності Олексія Лелюка.
Напередодні святкування 67-ї річниці Дня Перемоги, на прохання громади с. Максимівка за підтримки Лелюка О.В. було підведено газопровід до «Вічного вогню» та встановлено газовий лічильник.
У 2010 році зха підтримки народного депутата замінено віконні блоки у приміщенні Ланнівської сілької ради, а в 2011 році надана благодійна допомога для проведення ремонту у Федорівському сільському будинку культури.
Проаналізувавши звернення, які надійшли від жителів району в громадську приймальню за період з 2004 по 2012 роки, а їх за цей період нараховується більше як 5000, можна сказати наступне:
– 50 % звернень стосується матеріальної допомоги (на лікування, придбання товарів, ліків тощо)
– 30% щодо заміни застарілого газового обладнання
– 15% вирішення господарчих та побутових проблем (ремонт, придбання житла),
– 5 % інші питання
Додаток №5
Добрі справи
народного депутата України IV,V,VІ скликань Лелюка О.В.
в Новосанжарському районі
2004 рік
1.Переведено на по квартирне опалення 31 квартиру в 3-х багатоквартирних житлових будинках Лелюхівського цегельного заводу.
2.Фінансова допомога в розмірі 1/3 вартості швидкої медичної допомоги для амбулаторії с.Крута Балка.
3.Виділена субвенція з державного бюджету на будівництво підвідного газопроводу високого тиску с.Варварівка – с.Мар’янівка – с.Руденківка в сумі 50,0 тис.грн. – газопровід збудований і введений в експлуатацію.
4.Змонтовано по програмі НАК “Нафтогаз України” 2150 безкоштовних газових лічильників.
5.Виділено 10,0 тис.грн. на будівництво Свято-Троїцької церкви в смт.Нові Санжари.
- Розглянуто 369 звернень громадян, з них задоволено 345.
2005 рік
1.Виділена субвенція з державного бюджету:
– теплогенераторна Малокобелячківської ЗОШ I-II ступенів – 50,0 тис.грн.
– теплогенераторна дитсадка в с.Лелюхівка – 30,0 тис.грн.
– самопливний та напірний каналізаційний колектори по вул..Жовтневій – вул..Шевченка в смт.Нові Санжари – 290,0 тис.грн.
– газифікація с.Горобці – 40,0 тис.грн.
– газифікація с.Велике Болото – 41,8 тис.грн.
Всього 451,8 тис.грн.
2.Встановлено безкоштовних лічильників – 1169
3.Допомога в будівництві Свято-Троїцької церкви в смт.Нові Санжари
4.Розглянуто звернень громадян 423, з них задоволено 384
2006 рік
1.Виділена субвенція з державного бюджету на:
– будівництво теплогенераторної дитсадка “Лелеченька” в смт.Нові Санжари – 50, 0 тис.грн.,
– будівництво теплогенераторної дитсадка в с.Малий Кобелячок – 50,0 тис.грн,
Всього – 100,0 тис.грн.
2.Встановлено безкоштовних лічильників – 429
3.Надавалася допомога в переведенні на поквартирне опалення багатоквартирних житлових будинків в смт.Нові Санжари.
4.Дитсадку “Лелеченька” в смт.Нові Санжари вручено телевізор
- Допомога в будівництві Свято-Троїцької церкви в смт.Нові Санжари
6.Надавалася матеріальна допомога на лікування та малозабезпеченим верствам населення – 12 тис.700 грн.
7.Розглянуто 388 звернень громадян, з них задоволено 377.
2007 рік
1.Виділена субвенція з державного бюджету:
– на переведення на поквартирне опалення 30-ти квартир останнього житлового будинку – 145,0 тис.грн.,
– реконструкція котельні школи в смт.Нові Санжари – 300,0 тис.грн.,
– реконструкція котельні школи в с. Руденківка – 150,0 тис.грн.,
– капітальний ремонт водопроводу в с.Малий Кобенячок – 140,0 тис.грн,
– капітальний ремонт водопроводу в смт.Нові Санжари – 200,0 тис.грн,
– будівництво каналізаційного колектора по вул..Чкалова в смт. Нові Санжари – 150, 0 тис.грн.
2.Встановлено безкоштовних лічильників 254
3.Дитсадку “Сонечко” в смт.Нові Санжари вручено DVD-відеоплеєр – 300,0 грн
- Допомога в будівництві Свято-Троїцької церкви в смт.Нові Санжари
- Надавалася матеріальна допомога на лікування та малозабезпеченим верствам громадян – 15 тис.300 грн.
6.Розглянуто 489 звернень громадян, з них задоволено – 476
2008 рік
1.Виділені екологічні кошти:
– Зачепилівській сільській раді на будівництво полігону твердих побутових відходів – 238,94 тис.грн.,
– Новосанжарській селищній раді на придбання сміттєвоза – 176,0 тис.грн.
- Допомога в будівництві Свято-Троїцької церкви в смт.Нові Санжари
- Надавалася матеріальна допомога на лікування та малозабезпеченим верствам громадян – 13 тис.500 грн.
- Розглянуто 304 звернень громадян, з них задоволено – 288.
2009 рік
1.Виділені екологічні кошти:
– Зачепилівській сільській раді на будівництво полігону твердих побутових відходів – 350,0 тис.грн.,
– Новосанжарському дитячому будинку-інтернату на реконструкцію каналізаційної мережі – 550, 874 тис.грн.
2.Будівництво футбольного майданчика зі штучним покриттям в Новосанжарському НВК – 280,0 тис.грн.
- . Допомога в будівництві Свято-Троїцької церкви в смт.Нові Санжари
- Надавалася матеріальна допомога на лікування та малозабезпеченим верствам громадян –12,0 тис. грн.
5 Розглянуто 315 звернень громадян, з них задоволено – 302.
2010 рік
1.З обласного бюджету виділено 270,0 тис.грн. на будівництво тепло генераторних дитячого будинку-інтернату в смт.Нові Санжари. З введенням в експлуатацію демонтовано останній метр теплотраси.
2.Виготовлена проектно-кошторисна документація на будівництво газопроводів-перемичок с.Шедієво – с.Андріївка – 6,6 км та с.Велике Болото – с.Варварівка – 4,4 км.
- На 30-річчя дитсадка “Лелеченька” вручено фотоапарат.
4.проведений особистий прийом громадян в депутатській кімнаті районної ради. На прийомі було 12 чоловік.
5.Зустріч з активом с.Шедієво, відвідання дитсадка, вручення подарунків, по результатах зустрічі виконана заміна п’яти вікон в спальній кімнаті дитсадка.
За проханням завідуючого клубом відремонтована дощана підлога в сільському клубі.
На прохання сільського голови дитсадку до Новорічних свят вручено монітор.
- Допомога в будівництві Свято-Троїцької церкви в смт.Нові Санжари
- Надавалася матеріальна допомога на лікування та малозабезпеченим верствам громадян – 15, 0 тис.грн.
- Розглянуто 281 звернення громадян, з них задоволено – 272.
2011 рік
1.Виділені кошти, забезпечені матеріальні і трудові ресурси, збудовані та введені в експлуатацію газопроводи-перемички с.Шедієво- с.Андріївка – 6,6 км та с.Велике Болото – с.Варварівка – 4,4 км, що дало можливість на довготривалий період забезпечити природним газом Драбинівську, Соколовобалківську, Кустолівську та Богданівську сільські ради та 10 населених пунктів, які знаходяться на їх території. Вартість 3,8 млн.грн.
2.В Новосанжарській ЦРЛ відремонтована і обладнана палата для інвалідів та ветеранів Великої вітчизняної війни.
3.Подарували 2-х камерний холодильник молодій сім’ї нездойминогів, в яких народилася трійня – Віра, Надія, Любов.
4.Вітання ветеранів Великої Вітчизняної війни продуктовими наборами до Дня Перемоги.
5.Проведення районного турніру шкільних футбольних команд на призи народного депутата України IV, V, VI скликань О.В.Лелюка.
6.Вітання вихованців дошкільних дитячих закладів наборами канцтоварів та солодощів до Дня захисту дітей.
- Допомога в будівництві Свято-Троїцької церкви в смт.Нові Санжари
- Розглянуто 330 звернень громадян, з них задоволено – 322.
- Надавалася матеріальна допомога на лікування та малозабезпеченим верствам громадян – 15, 0 тис.грн.
2012 рік
1.Проведено в районі заходи з безпечного використання природного газу в побуті під брендом «З теплом і добром».
2.До Дня захисника Вітчизни вручено ветеранам війни в Афганістані 12,1 тис.грн. матеріальної допомоги.
3.За результатами I півріччя іменні персональні премії О.В.Лелюка отримали 18 випускників шкіл району на суму – 9,0 тис.грн.
4.За результатами II півріччя іменні персональні премії О.В.Лелюка отримали 29 випускників шкіл району на суму – 14,5 тис.грн.
5.До свята 8 Березня 9 жінок активісток громадського життя отримали по 500,0 грн на суму 4,5 тис.грн.
6.До 20-річчя ветеранського руху на урочистостях два ветерани отримали по 500,0 грн. на суму 1,0 тис.грн.
7.Переможці конкурсу “Учитель року” 5 чоловік отримали премії по 1,0 тис.грн. на суму 5,0 тис.грн.
8.До 50-річчя дитсадка “Вербичка” в с.Руденківка передана меблева стінка
“ Паровозик” – 2,8 тис.грн.
9.до святкування 8 Березня в дитсадку “Сонечко” вручена меблева стінка “Вертоліт” – 3,3 тис.грн.
- Допомога в будівництві Свято-Троїцької церкви в смт.Нові Санжари
11.На виконання звернення до народного депутата жителів вул..Берегової, Ветеринарної, пров. I, II, III Ярмаркового, Берегового, Ветеринарного в смт.Нові Санжари проведена заміна 180 м водопровідної мережі – покращилося водопостачання.
- 22.05.2012р. буде проведено районний турнір шкільних футбольних команд на призи народного депутата України IV, V, VI скликань О.В.Лелюка з призовим фондом 15.0 тис.грн.
- Розглянуто 85 звернень громадян, з них задоволено – 81.
- Надавалася матеріальна допомога на лікування та малозабезпеченим верствам громадян – 5, 3 тис.грн.
Висвітлення діяльності народного депутата України IV, V, VI скликань О.В.Лелюка в засобах масової інформації
- Ввесь період діяльності народним депутатом України IV, V, VI скликань О.В.Лелюком постійно і регулярно висвітлювалося в ЗМІ:
– вітання до основних державних свят в районній газеті “Світлиця”.
– висвітлення заходів за підтримки О.В.Лелюка в районній газеті “Світлиця”, помічника-консультанта виступи – по районному радіомовленню,
– відгуки виборців через ЗМІ доносилися до жителів району.
– починаючи з 1.01.2012 року забезпечена присутність інформації про О.В.Лелюка не рідше, як через номер газети.,
– з районною газетою “Світлиця”- тираж майже 4,0 тис. екземплярів та радіомовленням повна співпраця та розуміння поставлених задач.