«Тепла» історія: як у дитсадку Миргорода зменшили споживання тепла на 40%

За кілька років будівля миргородського дитсадка «Сонечко» «святкуватиме» 50-річчя. Через свій «поважний» вік приміщення давно потребувало капітального ремонту: у групах було холодно, діти мерзли. І ось у 2012 році ситуація почала змінюватися. Надворі 2017 рік, а дитячий садок повністю утеплений, має індивідуальний тепловий пункт, а воду у ньому гріють за допомогою сонячних променів.

«Наш заклад 69 року побудови. У нашому закладі виховується 140 дітей, хоча розрахований на 90 місць. Проект «Реновація навчального закладу» розпочався у 2012, а роботи завершилися у 2015 році. На 40% менше споживаємо теплової енергії. У 2012 році замінили всі вікна, в 2013 – утеплили стіни на 15 см мінеральною ватою. Потім, пізніше, це був дах, та утеплили цоколь на 10 см пінопластом», –  розповіла Лариса Шклярук, завідувачка садочку №5 «Сонечко».

Утеплили фасад та цоколь дитсадка, замінили вікна, встановили індивідуальний тепловий пункт та геліосистему у рамках проекту «Реновація навчального закладу». Вартість проекту – 1 мільйон 400 тис. гривень. 995 тис. гривень виділили із міського бюджету, інші кошти надали зі сторони «GIZ».

Мама 4-річного вихованця дитсадка Оксана Полив’яна розповідає, що зараз у дошкільному закладі тепло і затишно. Проте так було не завжди:

«Мій старший син також ходив у садочок, він зараз у 4 класі. Зараз у дитсадок ходить менший син, якому 4 роки.

Дуже подобається. Дуже відчула всю різницю, бо ми застали дитячий садочок ще не утеплений. У садочку затишніше та тепліше. Старший синок ходив у групу, яка знаходиться на першому поверсі. У періоди осінні та весняні ми дуже мерзли, вдягалися тепло, вдягали теплі піжами. І коли в мене була можливість не водити дитину у дитсадок, я не приводила. Зараз таких проблем взагалі не існує. Ми вдягаємося у групу по-літньому у будь-який сезон».

Також Оксана додала, що відповідне утеплення ніяк не вплинуло на оплату батьків за дитячий садок.

Провідний спеціаліст відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської міськради Валентина Горбань на допомогою цифр розповідає про результати утеплення:

«Коли проект тільки запроваджувався, заклад споживав майже 83 гігакалорії. Зараз ми споживаємо 53 гігакалорії».

Крім індивідуального теплового пункту, який, в залежності від погоди, автоматично регулює температуру теплоносія в трубах, у дитсадку також є геліосистема. За допомогою неї воду для потреба дитсадка нагрівають сонячною енергією.

«Коли сонячна погода, вода гріється від сонця. Якщо погода похмура, то вода гріється від мережевої електроенергії» – розповіла завідувачка дошкільного закладу під час прес-туру в рамках проекту «Центр сталого розвитку Полтавщини» громадської організації «Еколтава».

ЕнергоЛайф.інфо