«Теплі кредити» в наступному році видаватимуть, але менше: в бюджет заклали всього 400 млн грн.

Державна компенсація за кредитами на заходи енергоефективності стала реальною мотивацією населення для утеплення своїх осель.

Скористатися «теплими кредитами» цьогоріч встиг далеко не кожен бажаючий, адже виділені на цю програму гроші швидко закінчилися, до того ж стало відомо, що в бюджеті на наступний рік кошти на неї не закладені. На щастя, завдяки численним зверненням громадян проект державного бюджету-2017 був доопрацьований, і на «теплі кредити» з нього таки запланували виділити 400 млн гривень. Про це розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. Він заявив, що продовження програми стало можливим завдяки прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, а також позиції громадських організацій та експертів, які наполягли на її необхідності.

Савчук додав, що Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України буде лобіювати збільшення суми для компенсації за «теплими кредитами».

Нагадаємо, на державну компенсацію за теплими кредитами в поточному 2016-му році було виділено 893,8 млн грн. Але вже у липні стало відомо, що українці практично вичерпали цю суму. Так, кредитування на заходи енергоефективності фізичним особам було припинене на початку липня, хоча кредити ОСББ, які виявилися менш популярними, видавати продовжили. 7 жовтня, після 3-місячної перерви, кредитування фізичних осіб в рамках цієї програми знову відновили, адже держава додатково виділила 100 млн грн. на компенсацію. Можливість скористатися «теплим кредитом» для громадян повернулася всього на місяць, адже на даний момент відомо, що гроші знову закінчилися.

Читайте також: Закінчилися гроші: видача «теплих кредитів» знову призупинена

Нагадаємо, так звані «теплі» кредити видаються громадянам з жовтня 2014 року «Ощадбанком», «Укргазбанком» та «Укрексімбанком» на засоби утеплення та енергозбереження, а саме, котли, металопластикові вікна, матеріали для утеплення стін, лічильники та інше обладнання. Держава компенсує 35% позики фізичним особам та 40-70% ОСББ.

ЕнергоЛайф.інфо