«Твердопаливні котли тривалого горіння для приватного будинку окупляться за 2 опалювальні сезони, а для промисловості – за один» – продавець

«ЕнергоЛайф» продовжує цикл статей, покликаних показати, що можна економити не тільки природні ресурси, а й кошти на оплату послуг ЖКГ. Допомагають у цьому відновлювальні джерела енергії та технології, що правильно їх експлуатують.

Сьогодні опалювати домівку газом – лише один із кількох варіантів. Проте якщо теплові насоси тільки починають ставати популярними серед населення, то твердопаливні котли все частіше встановлюють на заміну газовим.

На виставці технологій енергозбереження «ЕнергоДім» у Полтаві «ЕнергоЛайф» детальніше дізнався про переваги твердопаливних котлів тривалого горіння. Своєрідний екскурс провів Анатолій Шевченко, начальник відділу продажів запорізької компанії, що продає твердопаливні котли:

«Принцип горіння у таких котлів не такий, як у стандартних. У звичайних котлів  це відбувається знизу вгору, а твердопаливних тривалого горіння – згори вниз. Регулюється подача повітря вентилятором. Є контролер, який регулює задану температуру»

Анатолій говорить, що відповідний котел – «всеїдний», тобто палити можна будь-що:

«Дрова, вугілля, пелети (для них окремо горілку можна використовувати), також є можливість спалювати сміття та листя»

Читайте також: Полтавський підприємець економить до 60 тисяч гривень за сезон, опалюючи сміттям (ФОТО)

Термін експлуатація такого котла – 10 років. Якщо порівнювати з газовим котлом по економічності, то економія разів у 5.

«Зараз підприємства починають переходити на такі котли. Новомосковський хлібокомбінат поставив на початку цього опалювального сезону 2 котли по 250 кіловат. За газ в місяць раніше платили 180 тисяч гривень, на пелетах виходить 30 тисяч»

Щодо окупності Анатолій повідомив, що котел для приватного сектору маж окупитися за 2 – 2,5 сезони. Якщо мова йде про промисловість – то за один сезон.

ЕнергоЛайф.інфо