У Горішніх Плавнях для підприємців знизили податки

Горішні Плавні стали черговим містом на Полтавщині, яке використало свої повноваження та знизило ставку єдиного податку для підприємців другої групи. Під час сесії міської ради, котра відбулася 21 лютого, місцеві депутати підтримали ініціативу щодо зниження податкового навантаження на місцевих бізнесменів.

Як прокоментував рішення міський голова Горішніх Плавнів Дмитро Биков, з підвищенням мінімальної заробітної плати удвічі пропорційно на стільки ж збільшився податковий тиск на підприємців. Саме тому вирішено було знизити ставку єдиного податку удвічі – рішення вступає в дію вже з 1 березня 2017 року, повідомляє прес-служба структури.

Нагадаємо, до податкових змін платники 2 групи сплачували податок у розмірі до 20% від мінімальної зарплати, яка становила 1600 грн. У 2017 році відсоткові ставки не змінилися, але збільшилася мінімальна зарплата. Відповідно, якщо 2016 році підприємці платили 275,60 грн єдиного податку щомісяця, то вже у 2017 – 640 грн.

Для того, щоб не завдавати удару підприємцям, міська влада Горішніх Плавнів забезпечила бізнесу свого міста сплачувати податки майже у тому ж розмірі, що й раніше – 320 грн. щомісяця за кожного працівника.

Трохи раніше таке ж рішення прийняли також у Миргороді, Кременчуці та ряді інших міст України. Що ж стосується Полтави, то міська влада нашого обласного центру знижувати податки під час недавньої сесії не захотіла, відхиливши розгляд даного питання.

Після того підприємці міста виступили з мітингами та протестами проти такої нелояльної політики органу місцевого самоврядування.

Читайте такожПолтавський підприємець: «Ми не бачимо підґрунтя для підвищення податків»

ЕнергоЛайф.інфо