Про кременчуцьку котельню на альтернативних видах палива, яка повністю автоматизована та може працювати без втручання оператора, «ЕнергоЛайфу» розповів її власник. На скільки такий варіант опалення економніший і чи планує власник збільшувати кількість об’єктів для опалення – читайте далі.
Володимир Карпук є генеральним директором фірми, у власності якої є котельня на альтернативних видах палива. Завдяки роботі цієї котельні тепло отримують три кременчуцькі лікарні.
«Ми працюємо 3 роки. Перший рік опалювали лише дитячу лікарню. В минулому році підключили ще кілька об’єктів» – розповів «ЕнергоЛайфу» Володимир Карпук.
Як паливо котельня використовує пелети із соняшника. Сировину для спалювання у котлах купують у виробників у Власівці. Котельня повністю автоматизована, тобто може працювати без втручання оператора.
Щодо економічності, якщо порівнювати з централізованим опаленням, то за словами Володимира, їх опалення на 20% вигідніше.
Проте у власника є плани щодо переформатування роботи котельні. Володимир хоче відмовитися від пелетів та перейти на інший вид енергетичного палива:
«За ці роки вартість пелетів виросла в 2,5 рази, електроенергії – в 3 рази. Працюємо над тим, щоб створити вертикально інтегровану систему. Тобто будемо працювати на міскантусі (трав’яниста рослина для виробництва енергії – прим. ред.).
Буду вирощувати у Кременчуці міскантус. Я вважаю, що сьогодні міскантус – найоптимальніше паливо, адже солома не годиться. Дуже низька температура плавлення золи. Дерев’яні пелети дуже дорогі. Аграрні пелети – дуже велика кількість попелу, близько 6% від маси»
Крім того, у власника котельні також є плани щодо реалізації попелу, що утворюється внаслідок згорання пелетів:
«Попіл віддавали аграріям, але в майбутньому хочемо гранулювати і робити калійні добрива»
Володимир Карпук планує крім 3 лікарень опалювати ще й Кременчуцький педагогічний коледж ім. Макаренка. Проте на цю котельню «вішати» ще й навчальний заклад не можна, адже вона й так працює на повній потужності.
Енерголайф.інфо