У нових паспортах буде вписуватися ідентифікаційний номер

1 листопада Уряд нарешті унормував правила видачі нових пластикових паспортів, ухваливши  постанову № 745. Нагадаємо, що Закон, за яким пластикові паспорти почали видавати усім 14-річним громадянам України, вступив у силу ще 1 жовтня. А з початку листопада обнародували нормативно-правові акти, які упорядковують видачу нових паспортів.

Ці документи описують бланк паспорта у формі картки, визначають правила його оформлення видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі та знищення. Так, стало відомо про деякі нововведення. Штампу про шлюб у паспорті відтепер не буде, зате буде інформація про податковий номер (ідентифікаційний код). У разі відмови від номера платника податків (з релігійних причин) в паспорт внесуть відповідну позначку.

Паспорти почнуть видавати з 14 років на 4-річний строк, а особам старше 18 років – на 10-річний термін. Паспортів-книжечок відтепер видавати не будуть, документ, що засвідчує особу громадянина України буде виготовлятися лише у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. Паспорти будуть видаватися центрами надання адміністративних послуг.

Їх виготовлення триватиме 20 днів (у разі термінового отримання – 10 днів).

Оформлення паспорта вперше буде безкоштовним, в усіх інших випадках необхідно буде сплатити адміністративний збір.

ЕнергоЛайф.інфо