У «Полтавагазвидобування» оголосили про плани розширення видобутку газу – до кінця року введуть 26 нових свердловин

Газопромислове управління «Полтавагазвидобування» (філія ПАТ «Укргазвидобування») оголосило про амбітні плани щодо розширення своєї діяльності протягом поточного року. За повідомленням компанії, до кінця 2017-го планується ввести в дію 26 нових свердловин. Очікується, що приріст видобутку блакитного палива завдяки цьому становитиме 2 млн кбм.

Перший квартал 2017 року вже дозволив запустити 13 свердловин – з них 7 нових, а 6 виведено з недіючого стану.

Додатково в ГПУ «Полтавагазвидобування» активно проводять операції з колтюбінгу (буріння бокових, похилих та горизонтальних отворів в нафтових і газових свердловинах з використанням гнучкої колони труб). Завдяки їм в поточному році вже добули додатково 1,2 млн кбм газу. Колтюбінг застосували на 23 свердловинах, до кінця року планують провести цю операцію ще на 25-ти.

Для довідки: ГПУ «Полтавагазвидобування» веде розробку 42 родовищ вуглеводнів у східній і центральній частині України (Полтавська, Харківська, Сумська і Дніпропетровська області). Експлуатаційний фонд управління становить близько 700 свердловин.

Нагадаємо, ПАТ «Укргазвидобування» вже другий рік поспіль не може отримати погодження обласної ради Полтавщини щодо видачі нових дозволів на розробку надр області. На найближчу сесію, котра запланована на 26 квітня 2017 року, вчергове винесено 6 питань щодо надання дозволів ПАТ «Укргазвидобування» на геологічне вивчення з подальшим видобуванням газу природнього, конденсату та нафти.

ЕнергоЛайф.інфо