У Полтавській аграрній академії показали, як вирощувати біопаливо

Академія на власному прикладі показує, що використовувати відновлювальні джерела енергії реально.

Сьогодні викладачі Полтавської державної аграрної академії в рамках заходу, організованого ГО «Еколтава», показали, як їх вищий навчальний заклад популяризує відновлювальні джерела енергії. Зокрема мова йшла про енергетичні рослини та сонячні батареї і колектори.

Максим Кулик, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри селекції, насінництва і генетики ПДАА показав невеличку плантацію міскантусу, який росте на території академії.

Міскантус – це багаторічна трава, яка вважається однією із енергетичних рослин. Міскантус  невибагливий до ґрунту, вологи та температури. Як зазначив Максим Кулик, урожайність цієї енергетичної рослини досягає 35 т/га.

Крім того, що міскантус є біопаливом, також ця рослина очищає ґрунти від  забруднення. Максим Кулик повідомив, що вони тільки починають вивчати цю корисну функцію міскантусу.

Завідувач лабораторії відновлюваних джерел енергії ПДАА Володимир Калініченко, розказав, що в Україні є величезний потенціал для вирощення енергетичних культур. Подібну думку висловив ще у 2013 році для газети «Рідне село» головний спеціаліст відділу енергетики та альтернативних видів палива Мінагрополітики Віктор Тимощук. Він сказав, що Україна може виробляти стільки біопалива, скільки всі країни Євросоюзу разом.

Читайте також: «Ентузіазм українців – головна рушійна сила у розвитку відновлювальної енергетики України»

Та Володимир Калініченко зазначив, що в Україні є дефіцит посадкового матеріалу енергетичних культур. Закордонний посадковий матеріал досить дорогий, а вітчизняного ще немає. Потрібно близько 3 років, щоб отримати достатню кількість посадкового матеріалу  для вирощення культури в промислових масштабах.

До речі, в Полтавській аграрній академії науковці працюють над технологіями вирощування енергетичних культур на Полтавщині. Наприклад, Ілона Рожко, здобувач наукового ступеня доктора філософських наук, під керівництвом Максима Кулика займається селекцією енергетичних культур.

В рамках екскурсії журналісти «ЕнергоЛайф» також змогли оглянути сонячні батареї та колектори, які розташовані на даху одного з начальних корпусів академії. Як зазначив Володимир Калініченко, колектори кожного дня нагрівають близько 1 тонни води для ветеринарної клініки та гуртожитків. Сонячні батареї мають невелику потужність, близько 300 Вт, тому використовуються лише для досліджень.

Сонячні батареї та колектори

Сонячні батареї та колектори

ЕнергоЛайф.інфо