У Швейцарії відмовилися від атомної енергетики на користь «зеленої»

21 травня відбувся референдум, в результаті якого більшість проголосували за реалізацію «Енергетично стратегії – 2050».

У неділю у Швейцарії пройшов референдум щодо запровадження «Енергетичної стратегії – 2050». За повідомленням www.swissinfo.ch, 58,2% громадян проголосували за реалізацію програми.  На референдум прийшли 42,3% швейцарців.

«Енергетична стратегія – 2050» передбачає поступову відмову від атомної енергетики. Зокрема пропонують не будувати нові атомні електростанції. Щодо тих АЕС, що вже функціонують, то вони мають працювати доти, поки будуть гарантувати 100% безпеки.

Крім того, Швейцарія має поступово перейти на відновлювальні джерела енергії. Та у відповідної програми є прибічники та противники. Наприклад, прихильники «зеленої» програми кажуть, що перехід на відновлювальні джерела енергії потрібне для припинення забруднення екології.

Противники реформи думають, що перехід на альтернативну енергетику – це додаткові кошти, адже наразі такий вид енергії дуже дорогий. За приблизними підрахунками business-swiss.ch, це додатково 3200 франків у рік для кожної родини. Виходом з цієї ситуації можуть слугувати лише наукові дослідження, які допоможуть «здешевити» альтернативну енергетику.

Крім того, реформа може призвести до збільшення смертельних випадків серед птахів. Річ у тім, що, згідно з офіційної статистики, в рік через 1 тисячу вітряків гине 100 тисяч диких птахів. А у рамках реалізації «Енергетичної стратегії – 2050» якраз планують будівництво нових вітрових генераторів.

ЕнергоЛайф.інфо