Україна буде з новими вагонами: у Кременчуці відновлює роботу сталеливарний завод

Вже у грудні Кременчуцький сталеливарний завод поновить свою роботу після дворічного застою. Про це повідомили у прес-службі Кременчуцької міської ради.

Кілька тижнів тому на підприємстві почав працювати термічний цех, а 5 грудня буде відновлена робота печі для випуску великого вагонного литва.

Відновлення роботи заводу пов’язана з покращенням ситуації на вагонобудівному ринку України. Так, Укрзалізниця у 2017 році планує закупити 6300 нових вантажних вагонів, ще 23 тисячі відремонтувати – для цього теж знадобляться комплектуючі. Кременчуцький сталеливарний завод тісно пов’язаний з Крюківським вагонобудівним заводом. Як повідомляв «ЕнергоЛайф.інфо», останній вже зараз активно працює над замовленням від Укрзалізниці, котре повинен виконати до кінця року.

«За первинною інформацією, робочих на сталеливарному заводі буде удвічі більше, додатково ще 1000 чоловік. Зрозуміло, що це не докризова ситуація, коли на підприємстві було більше 5 тисяч працівників. На сьогодні їх близько 2 тисяч планується. Однак, якщо все буде благополучно, то потужності заводу зростатимуть, і робочі на завод будуть прийматися додатково», – сказав у коментарі «Кременчуцьким новинам» народний депутат України, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Юрій Шаповалов.

На офіційному сайті заводу нині розміщене оголошення, що у зв’язку з відновленням виробництва підприємство потребує обрубників лиття, слюсарів-ремонтників, слюсарів-електриків, слюсарів-сантехніків, оператора станків з числовим програмним управлінням (ЧПУ), електрозварювальників ручної зварки, верстатників широкого профілю.

Для того, щоб допомогти укомплектувати кадровий склад заводу, котрий довгий час був заморожений, у Полтавському обласному центрі зайнятості підняли всю базу пошукачів роботи за останні 10 років. Як розповіла «ЕнергоЛайфу» директор центру Катерина Клавдієва, проблема в тому, що багато фахівців виїхало за межі області. Але у підприємства все ж залишилися цінні кадри, які готові навчити усіх мотивованих на роботу. Нині до Кременчуцького сталеливарного заводу отримують направлення безробітні з найближчих районів області.

ЕнергоЛайф.інфо