Українські аграрії та біоенергетики поскаржилися Президенту на НКРЕКП

Аграрний та біоенергетичний сектори просять Петра Порошенка втрутитися в ситуацію з необґрунтованим підвищенням ставки нестандартного приєднання до електромереж.

31 січня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, затвердила нові тарифи на нестандартне приєднання електроустановок до електричних мереж на 2017 рік. Вартість підключення підвищилася практично в шість разів.

Відповідне рішення НКРЕКП зародило ланцюг збурень серед українського суспільства. Наприклад, народні депутати почали обговорювати процедуру щодо висловлення недовіри всьому складу НКРЕКП. Нещодавно стало відомо, що аграрії та біоенергетики також незадоволені підвищенням тарифів, адже це негативно вплине на сферу їх діяльності.

Так, Українська аграрна конфедерація разом з іншими аграрними об’єднаннями України звернулася з листом до президента Петра Порошенка. У ньому вони прохають усунути перешкоди для українського бізнесу та економічного зростання України через необґрунтовано завищені тарифи НКРЕКП.

У зверненні аграріїв йдеться, що не виважені та антинаціональні рішення комісії можуть знищити агросектор, понизити показники експорту і зменшити валютну виручку, що зумовить і без того значну девальвацію національної валюти. Значних збитків зазнають також галузі машинобудування, будівництва житла та малий і середній бізнес, що планує приєднатися до електричних мереж (>160кВт).

Разом з українськими аграріями не згодна з рішенням НКРЕКП й Біоенергетична асоціація України. Вони також звернулися до Президента України з вимогою переглянути тарифи на приєднання в бік х суттєвого зменшення. Біоенергетична асоціація вважає, що плата за нестандартне приєднання електроустановок до електричних мереж повинна бути однакова для всіх обленерго України і не перевищувати рівень 50 Євро/кВт (1500 грн/кВт).

Аасоціація апелює до того, що практично всі країни ЄС створюють преференції виробникам електроенергії з відновлювальних джерел енергії, в тому числі, в частині приєднання. Наприклад, приєднання до електромереж для виробників електроенергії з ВДЕ у Австрії, Данії та Німеччині є безкоштовним. Така ж норма діє і в Польщі для виробників електроенергії з ВДЕ потужністю менше 5 МВт. У Литві вартість підключення енергоустановок до мереж для потужностей 100-500 кВт складає 57,01 Євро/кВт. Це в 4 рази дешевше, аніж тарифи, нещодавно затверджені НКРЕКП (200 Євро/кВт).

ЕнергоЛайф.інфо