«Укртатнафта» заперечує свою причетність до організації енергетичної блокади

Нафтоперебному підприємству буцімто вигідна енергетична блокада, адже недостачу вугілля на вітчизняних ТЕЦ можна замістити мазутом, що виробляється на Кременчуцькому НПЗ. Проте «Укртатнафта» заперечує подібні чутки.

Нещодавно інформація про те, що енергетична блокада організована задля створення дефіциту вугілля, з’явилася у ряді українських ЗМІ. У відповідних повідомленнях йшлося про те, що це вигідно підприємству ПАТ «Укртатнафта». Адже таким чином на ТЕЦ створювалася недостача вугілля, яке можна замінити мазутом.

Прес-служба «Укртатнафти» поспішила спростувати подібну інформацію. У повідомленні компанії йдеться, що підприємство навіть теоретично не має можливості задовольняти потреби внутрішнього ринку в мазуті. Це обумовлено технологічними процесами та якістю нафти, що переробляється на Кременчуцькому нафтопереробному заводі.

Зокрема повідомляється, що мазут від ПАТ «Укртатнафта» протягом останніх років використовується для забезпечення власного технологічного процесу переробки нафти та опалення Кременчука взимку.

У свою чергу іншим українським підприємствам продали таку кількість сировини, що не перевищує 1% від обсягів виробництва мазуту. Наприклад, у лютому 2017 року на інші енергогенерації України відвантажено лише 107  тонн мазуту.

Нагадаймо, проведення надзвичайних заходів в українській енергетиці, пов’язаних з енергетичною блокадою, продовжили ще на місяць.

ЕнергоЛайф.інфо