В Міністерстві інфраструктури пояснили, що буде з місцевими дорогами після Нового року

З 1 січня наступного року дороги місцевого значення змінять балансоутримувача. Замість Укравтодору ними будуть опікуватися облдержадміністрації. Фінансування на ремонти та утримання таких шляхів надходитиме з Дорожнього фонду, який запрацює з початку 2018 року.

Керівництво Міністерства інфраструктури та Укравтодору провели нараду з начальниками Служб автодоріг з усіх областей України та представниками облдержадміністрацій. Мова йшла про передачу доріг місцевого значення на баланс облдержадміністрацій. Планується, що з 1 січня 2018 року 120 тисяч кілометрів доріг в Україні змінять господаря.

“Процес вже розпочався. Облдержадміністрації повинні визначити структурні підрозділи, які будуть відповідати за передачу доріг. Далі визначаються організації-замовники, які будуть замовляти послуги з ремонту та експлуатації доріг місцевого значення. Це можуть бути або державні підприємства, або комунальні підприємства”, – розповідає заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк.

Керівництво Служби автодоріг області на чолі з начальником Володимиром Трояновським долучилися до обговорення питання. Робота з передачі доріг Полтавщини розпочалася одразу після Нового року.

“Служба автомобільних доріг у Полтавській області перша в Україні, хто підготував карту, де вказані майбутні зміни: які дороги залишаються на балансі Служби, а які ми передаємо ОДА. Керівник Укратодору Славомір Новак навіть залишив її в себе для зразка іншим Службам”, – зазначає очільник САД Полтавщини Володимир Трояновський.

Фінансування місцевих доріг здійснюватиметься з Дорожнього фонду, який запрацює з 1 січня 2018 року. Ініціатором його створення стало Мінінфраструктури.

“Розподіл коштів по областях буде пропорційний протяжності доріг, які знаходяться на балансі ОДА. Тобто скільки кілометрів доріг буде на балансі, стільки надійде і коштів. В 2018 році від Дорожнього фонду за попередніми розрахунками дорожня галузь отримає близько 26 мільярдів гривень. 35% від цієї суми піде на утримання саме місцевих доріг. Це близько 11 мільярдів гривень”, – наголошує Юрій Лавренюк.

У більшості областей, в тому числі і в Полтавській, триває процес інвентаризації доріг. До співпраці залучаються представники облдержадміністрацій.

“Облдержадміністрації разом зі Службами повинні напрацювати єдину позицію. Хто ж не проведе інвентаризацію та не прийме на баланс місцеві дороги, кошти на їх утримання та ремонт отримати не зможе”, – резюмує керівник Укравтодору Славомір Новак.

Із майже 9 тисяч полтавських доріг, які знаходяться на балансі Служби автодоріг, 6,5 тисяч становлять місцеві автошляхи. Саме їх з 2018 року буде утримувати ОДА.

 Прес-служба Служби автомобільних доріг у Полтавській області