В Полтавській облраді хочуть забрати спецдозволи у «Нафтогазу» на користування надрами

Полтавська обласна рада підготувала звернення до Державної служби геології та надр України з пропозицією зупинити дію спецдозволів, виданих НАК «Нафтогаз України» на розробку надр на території Полтавської області.

Відповідні дозволи буди видані Національній акціонерній компанії ще у 2011-2012 рр. За ними «Нафтогаз» отримав право проводити дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням газу та нафти на трьох площах – Оболонській, Писарівській та Будищансько-Чутівській. Але в облраді стверджують, що компанія до цього часу не розпочала буріння свердловин та не проводить комплекс геофізичних досліджень, що передбачено програмами.

«Складається враження, що метою отримання зазначених спеціальних дозволів було не комплексне виконання робіт з метою якнайшвидшого пошуку та видобутку нафти та газу, а затягування робіт для непрозорого «освоєння» менеджментом компанії більше 2 мільярдів гривень капітальних та інших витрат», – ідеться в зверненні депутатів Полтавської облради до Держгеонадр.

Також в листі зазначається, що деякі свердловини перебувають у незадовільному стані. Зокрема, свердловина №110 Руновщина не законсервована з 2013 року, хоча знаходиться під тиском. Це становить загрозу для екологічного стану навколишнього середовища, безпеки та здоров’я людей. Депутати картають Державну службу геології та надр України за відсутність належного геологічного контролю за діяльністю «Нафтогазу» у визначених ділянках на Полтавщині.

Нині відомо, що НАК веде переговори з Держгеонадрами про перенесення строків робіт. Але у Полтавській облраді називають політику державною компанії «безвідповідальною» та наполягають на припиненні дії спецдозволів, виданих «Нафтогазу».

Питання після розгляду обласною радою може бути винесеним на найближчу сесію на голосування.

Нагадаємо, паралельно депутати готують чергові відмови видобувним компаніям (ТОВ «Астрогаз», ТОВ «Астроінвест Енерджі») на розробку надр і видобуток вуглеводнів на території Полтавщини.

Читайте також: Перший заступник голови ОДА пояснив, чому на Полтавщині деяким підприємствам не дозволяють видобувати газ

ЕнергоЛайф.інфо