В Україні зібрали рекордну кількість ячменю, жита та ріпаку

Уже завершили збирати ранні зернові та зернобобові культури на площі 96 млн га (100%). Намолотили 37,3 млн тонн зерна.

Цьогоріч зафіксували рекордну врожайність ячменю, жита та ріпаку. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зазначено, що 15 областей продемонстрували найвищу врожайність за весь період незалежності України.

«Попри несприятливі погодні умови, галузь вийшла на високі показники врожайності, за деякими культурами – на найвищі за роки незалежності. Ми зберігаємо попередні прогнози щодо врожаю, рівень якого повністю забезпечить продовольчу безпеку держави і генерує ресурс для експорту, можна порівняти з торішнім», – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

За його словами, минулого року аграрії досягли найвищого серед всіх галузей рівня рентабельності (31,6%) і в поточному сезоні, з урахуванням поступового зростання світових цін на сільгосппродукцію, є підстави для збереження високих показників прибутковості аграрного бізнесу.

Так, за результатами збирання ранніх зернових і зернобобових культур, намолотили ячменю – 8,6 млн тонн при середній врожайності 34,3 ц/га. Зібрали жита – 471 тис тонн при врожайності 28,3 ц/га. Ріпаку намолотили – 2, 1 млн тонн зерна при врожайності 27,6 ц/га.

ЕнергоЛайф.інфо