Відновлювальна енергетика: в яких областях зосереджена найбільша кількість сонячних, вітрових та гідроелектростанцій?

В Україні налічується понад 3 сотні об’єктів відновлювальної енергетики, яким встановлено «зелений» тариф. За допомогою даних НКРЕКП «ЕнергоЛайф» проаналізував, в яких українських регіонах зосереджена найбільша кількість сонячних, вітрових та гідроелектростанцій ?

Станом на 1 липня 2017 року в Україні функціонує 339 об’єкти відновлювальної енергетики, яким підключено «зелений» тариф. Це стало відомо завдяки інформації, яку опублікувала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Із загальної кількості об’єктів відновлювальної енергетики найбільше в Україні встановлено саме сонячних електростанцій – 50,1%. Щодо гідроелектростанцій, то таких об’єктів 38,6%. Пунктів на карті, де виробляють електроенергію з біогазу, – 4,7%, а з біомаси – 1,8%. Частка вітрових електростанцій на рівні 4,7%.

Об’єкти, що виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання

Загалом по «зеленому» тарифу в Україні функціонує 123 виробники електроенергії «з сонця», які мають 170 об’єктів. Нацкомісія поділила відповідні об’єкти на:

  • наземні;
  • ті, які вмонтовані на дахах або/та фасадах будівель, і потужність яких не перевищує 100 кВт;
  • ті, які вмонтовані на дахах або/та фасадах будівель, і потужність яких перевищує 100 кВт;
  • ті, які вмонтовані на дахах або/та фасадах будівель, які введені в експлуатацію після 30 червня 2015 року;

Тепер подивимося, де в Україні зосереджена найбільша кількість об’єктів, які виробляють за допомогою енергії сонця електроенергію. Отже, від загальної кількості відповідних об’єктів чверть сонячних електростанцій та панелей розміщені у Вінницькій області. По 10% «точок» відновлювальної енергетики зосереджені в Одеській та Херсонській областях.

Об’єкти, що виробляють електричну енергію мікро, міні- та малими гідроелектростанціями

За даними НКРЕКП, на території країни по «зеленому» тарифу функціонує 131-а гідроелектростанція, які є у власності 58-и компаній. Тут «пальму першості» тримає Хмельницька область, адже у цьому регіоні зосереджено 21% об’єктів гідроенергетики. Вінницька область на другому місці – тут розміщено 17,6% об’єктів. Бронзу «отримала» Черкащина з показником 9,2%.

Об’єкти, що виробляють електричну енергію з енергії вітру

Щодо об’єктів вітрової енергетики, то їх нараховується 16 одиниць, власників – 11. Отже, по 4-и об’єкти знаходяться  у Херсонській та Миколаївській областях, по 2 – на Донеччині, Львівщині та Луганщині, по одному – у Київській та Запорізькій областях.

Об’єкти, що виробляють електричну енергію з біомаси

Тут кількість об’єктів дорівнює кількості компаній. Отже, серед 6 об’єктів маємо 4 ТЕЦ та 2 ТЕС, яка розміщені у Чернігівській та Київській області. Теплоелектроцентралі розташовані у Миколаєві, Кіровограді, Донецьку та місті Сміла Черкаської області.

Об’єкти, що виробляють електричну енергію з біогазу

Маємо 11 компаній та 16 об’єктів. Варто звернути увагу, що серед загальної кількості об’єктів 9 розташовані на полігонах твердих побутових відходів.  Електричну енергію генерують з трьох полігонів на Київські області. По одному відповідному об’єкту розташовано на Вінниччині, Івано-Франківщині, Житомирщині, Миколаївщині, Донеччині та Черкащині.

Отже, можна зробити висновок: Вінницька область – поки що лідер у сфері встановлення об’єктів відновлювальної енергетики. На Вінниччині зосереджена найбільша кількість сонячних електростанції. Крім того, Вінницька область лише на 4 об’єкти поступається Хмельницькій  області по кількості об’єктів гідроенергетики.

Загалом за січень-липень 2017 року об’єкти відновлювальної енергетики, що підключені до «зеленого» тарифу, виробили 1011,151 млн кВт/год.

ЕнергоЛайф.інфо