Всеукраїнська аграрна рада пропонує знизити ПДВ на молоко та м’ясо, щоб припинити їх здорожчання

Відповідний законопроект, розроблений ВАР, вже зареєстрували у Верховній Раді під номером 5363 на початку листопада. Він передбачає зниження податкового навантаження на деякі «соціальні» продукти з  метою компенсації зростання цін на них.

Так, податок на додатну вартість розміром у 7% пропонується встановити на молочні та м’ясні продукти, цукор та інші продтовари, які мають важливе значення для переважної більшості споживачів.

Нагадаємо, нині для аграріїв діє спеціальний режим нарахування ПДВ, який з початку 2017 року буде скасований. Зміни до спецрежиму були здійснені ще протягом поточного року, і внаслідок них вже відбулося здорожчання ряду товарів. Як ідеться в пояснювальній записці до законопроекту, роздрібні ціни на молочні продукти від початку 2016 року зросли: на молоко 2,5% – на 9,72 %; на кефір 2,5% – на 10,80%, масло вершкове 72,5% – 10,62%; сир Голландський – 9,62% (такі дані наводить Асоціація виробників молока).

Відміна спецрежиму буде супроводжуватися компенсацією у вигляді ціленаправлених грошових дотацій, але у Всеукраїнській аграрній раді сумніваються в доцільності такого рішення. Як показує практика, з 2008 по 2012 рік програми фінансової підтримки АПК були профінансовані лише на 30%. Саме тому ВАР закликає скористатися європейським досвідом та встановити знижений ПДВ за ставкою 7% для деяких продуктів харчування і сировини для їх виробництва. Мова йде про ВРХ, свиней, птицю живому вигляді, а також м’ясо з них та всі види м’ясних продуктів, молоко і молочні продукти, цукровий буряк та цукор.

Звісно, що це зменшить надходження до держбюджету (за попередніми підрахунками, від 5,2 млрд. грн і до 5,6 млрд. грн.). Але в той же час запропонований законопроект передбачає виведення з тіні недобросовісних фермерських господарств шляхом встановлення мінімального соціального податкового зобов’язання (МСПЗ) з 1 га землі в обробітку. Це нововведення разом із підвищенням ставки земельного податку від фізичних осіб компенсує втрати державної казни і навіть дозволить поповнити її додатково на 1,8-4,2 млрд.грн., стверджують автори законопроекту.

ЕнергоЛайф.інфо