З 2017 року ряд підприємств Полтави зобов’яжуть здійснити заходи для зменшення атмосферних викидів

Наприкінці минулого року на сайті Полтавської міської ради був опублікований документ «Довкілля 2021», в якому розписана комплексна програма природоохоронних заходів у місті Полтава. Для обговорення громадськості пропонується перелік заходів, які необхідно провести за найближчі 5 років для покращення екологічної ситуації в місті.

Незважаючи на те, що Полтава вважається одним із найбільш чистих міст України, поліпшення стану атмосферного повітря лишається однією з важливих природоохоронних проблем міста, йдеться у документі. Таким чином, з цією ціллю визначено список заходів, покликаних зменшити кількість шкідливих викидів у повітря. Передовсім провести певні роботи зобов’яжуть головного теплопостачальника міста ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», а також такі підприємства як ПАТ «Полтавакондитер»,  ПАТ «Полтавський завод медичного скла» і ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів».

Так, «Полтаватеплоенерго»  з 2017 по 2021 рік повинно буде провести комплексну еколого-теплотехнічну наладку 515 газових котлів та встановити утилізатор тепла вихідних газів на котельні по пров. Космічний, 9.

ПАТ «Полтавакондитер», яке вже розпочало роботи по реконструкції частини виробничих приміщень по вул. Маршала Бірюзова 2, повинно встановити аспіраційну систему вентиляції для запобігання викидам забруднюючих речовин у повітря. Це необхідно зробити у 2017-2018 рр.

Полтавський склозавод в найближчі 2 роки повинен реконструювати скловарну піч №1 з метою зменшення викидів суспензованих речовин. А от ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів» запровадить систему опалення газовими котлами Eurotherm Technology KT 20TS(П2), KT 10 TS(П2) та підігрів води газовими приладами КТН 50 СЕТ.

Усі роботи будуть здійснені за кошти підприємств.

Нагадаємо,  промислове виробництво у Полтаві є базовою сферою економічної діяльності. Саме промислові підприємства і є основними забруднювачами повітря в Полтаві. За даними Держстату,  найбільше забруднення відбувається через діяльність ПрАТ «Полтавський олійноекстракційний завод – Кернел груп» (28,3% від загального обсягу по місту). Також значним забруднювачем є  ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» (23,7%).

Інші підприємства становлять набагато меншу частку:

ТОВ «Татнєфть – АЗС (4,7%)

ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод» (4,7%)

ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів» (3,8%)

ПАТ «Полтавський завод медичного скла» (3,2%)

ПрАТ «Полтавське хлібоприймальне підприємство» (3%).

ЕнергоЛайф.інфо