З наступного року всі кредити будуть заноситися до єдиного реєстру

Зіпсована кредитна історія, прострочені платежі по кредитам, кілька позик в різних банках – зовсім скоро усі ці дані про потенційного клієнта буде знати будь-який з банків України, котрий вирішить перевірити дані особи в спеціальному кредитному реєстрі. Про його створення заявили у Національному банку України.

Прийняття відповідного законопроекту вже чекають у НБУ, але також додають, що створювати реєстр можна буде вже з початку 2017 року, не чекаючи того, що потрібний закон вступить у силу. Про це сказав директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук у інтерв’ю порталу «Фінансовий клуб». За словами посадовця, Нацбанк як регулятор може зобов’язати всі банки вносити відповідну інформацію про нові кредитні договори у відповідний реєстр, а от вже прийняття необхідного закону дасть можливість надавати з нього інформацію банкам. Це дасть змогу їм побачити, як позичальник віддає кредити іншим банківським структурам.

В Нацбанку стверджують, що поки що про реєстрацію всіх виданих на даний момент кредитів мова не йде, адже це дуже об’ємний пласт роботи. До новоствореного реєстру хочуть вносити інформацію поки що тільки про нові кредити. Кредитний реєстр НБУ перш за все спеціалізуватиметься на кредитних історіях юридичних осіб – він стане певним аналогом Бюро кредитних історій, котре маю інформацію про кредити фізичних осіб.

ЕнергоЛайф.інфо