За готівку вже можна купити річ не дорожче 50 тисяч гривень

З 4 січня 2017 року розрахуватися готівкою за крупні покупки буде складніше – Національний банк України встановлює граничну суму розрахунків в розмірі 50 тисяч гривень. Донині вона була 150 тисяч грн. Таким чином регулятор хоче збільшити кількість електронних платежів у країні.

Мова йде про розрахунки, які здійснюють саме фізичні особи, причому не тільки при оплаті послуг чи товарів підприємству, а й при розрахунках фізичних осіб між собою, коли договори купівлі-продажу на суму більше 50 тисяч гривень завіряються нотаріально. При цьому підприємці можуть розраховуватися між собою готівкою не більше, ніж на суму 10 тисяч гривень у день.

Оплачувати за товари та послуги 50 тисяч гривень готівкою можна тільки один раз на день, якщо ж сума перевищує цей показник, то гроші потрібно перераховувати з одного поточного рахунку на інший. У той же час безготівкові розрахунки фізичних осіб не обмежуються.

У Нацбанку запевняють, що відповідна постанова не завдасть якихось складнощів громадянам з щоденними розрахунками, адже діє лише при покупці дороговартісних речей чи послуг. Також повідомляється, що відповідне обмеження з метою розвитку сегменту безготівкових платежів запроваджено в ряді країн Європи – Франції, Португалії, Бельгії, Італії, Греції та ін..

Готівкові розрахунки в економіці України з кожним роком поступово знижуються. Якщо у 2014 році рівень готівки становив 18%, то у 2015-му був доведений до показника 14,6%. До 2020 року НБУ хоче отримати відповідну цифру на рівні 12%.

ЕнергоЛайф.інфо