За півроку дії надзвичайних заходів в енергетиці зекономили майже 3 млн тон антрациту

В Уряді розповіли, скільки вугілля антрацитової групи вдалося зекономити за лютий-липень 2017 року. Крім того, міністр вугільної промисловості пояснив, яким чином робитимуть українську енергетику незалежною від антрациту.

У період дії надзвичайних заходів у сфері енергетики, тобто з 17 лютого по 17 липня 2017 року, вдалося зекономити 2,7 млн т вугілля марки «А». про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, – передає прес-служба міністра.

Зекономити антрацит вдалося завдяки збільшенню навантаження на гідроенергетику, атомні станції та ТЕС, які працюють на газовій групі вугілля.

«На сьогодні запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ становлять 2 млн 344 тис. тонн,  у тому числі газової групи – 1 млн 477 тис. тонн, антрацитової групи – 867 тис. тонн. Підготовка до зими йде за планом. Вугілля накопичено вдосталь, тому потреби в продовженні надзвичайних заходів в енергетиці наразі немає», – зазначив Кістіон.

У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик розповів про те, які відбувається заміщення антрациту вугіллям газової групи:

«Зокрема, для заміщення дефіцитного антрацитового вугілля з 2016 року реалізується пілотний проект переведення енергоблоків № 2 та № 5 Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго» на газову групу вугілля. У травні цього року енергоблок № 2 увімкнено в мережу для виконання пусконалагоджувальних робіт, реконструкція енергоблока № 5 триває»

За словами міністра, виконуючи план міністерства, до 2018 року планують замістити майже 6 млн тон антрацитового вугілля. А от взагалі відмовитися від вугілля зможуть до кінця 2019 року.

Крім заміщення, відмовлятися від антрациту хочуть завдяки збільшення власного видобутку. Видобування 10 млн тон вітчизняного вугілля дозволять повністю відмовитися від імпорту та забезпечити теплову генерацію.

Нагадаємо, після введення надзвичайних заходів у сфері енергетики, Україна вдвічі збільшила імпорт вугілля. Купують вугілля для українських ТЕС у Південно-Африканській Республіці. Також відомо, що вугілля закуплятимуть у США.

ЕнергоЛайф.інфо