За рахунок газової ренти на Полтавщині планують розвивати відновлювальні технології

У 2018 році, згідно з законом №3038, до Полтавської області надійде 5% ренти від діяльності газовидобувних компаній, що працюють на полтавській території. Частину «газових» коштів хочуть інвестувати у розвиток відновлювальних технологій: енергетичні рослини та устаткування.

Днями в Полтавській облраді відбулося засідання постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин. Крім нових кроків у справі проекту «Територія Майдану», також стало відомо про плани створити на Полтавщині комплексну програму щодо енергозбереження.

Детальніше про такі плани «ЕнергоЛайфу» розповів Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської облради.

«У наступному році до Полтавської області має надійти 5% від ренти на видобування газу згідно з законом 3038. Для обласного бюджету передбачається 400 мільйонів. Попередньо ми обговорювали, щоб з цих 5%  кошти направити на відновлювальну енергетику: сонячні батареї, вітряки та колектори» – пояснив депутат.

Крім того, Анатолій Ханко разом з депутатом Віталієм Бабаком внесли пропозицію щодо доповнення чинної Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини сегментом про енергетичні рослини.

«Попередньо є така ідея. Паралельно у нас з Бабаком є ідея частину сільськогосподарських земель, які не придатні для ведення землеробства, переорієнтувати та створити для людей умови, щоб ті змогли вирощувати енергетичні культури»

Під час засідання комісії директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов зазначив, що доцільніше було б додати відповідні зміни саме до комплексної програми енергозбереження.

Тому, як стало зрозуміло, енергетичні рослини та системи для використання відновлювальної енергії «зведуть» в одну програму. Після засідання комісії Анатолій Ханко розповів, що голова Полтавської облдержадміністрації почув депутатів.

«У цьому році варто написати програму, а в наступному наповнити її коштами, щоб 10-20% від тих 400 мільйонів вкладати в енергоощадні речі» – підсумував Ханко.

Читайте також: У дитсадку на Чутівщині гріють воду за допомогою сонця

ЕнергоЛайф.інфо