Закон прийнято: 5% ренти за розробку надр таки залишатимуть у місцевих бюджетах

Учора, 20 грудня, на вечірньому засідання Верховна Рада нарешті прийняла довгоочікуваний Полтавщиною законопроект про розподіл ренти за користування надрами. Згідно з законодавчим документом, з 1 січня 2018 року 5% рентної плати буде залишатися в місцевих бюджетах.

Першим про прийняття законопроекту повідомив народний депутат з Полтавщини Костянтин Іщейкін.

«Історичний момент – оголосив про #3038, 5% ренти від видобутку у місцеві бюджети! Прийнято – 259 “за”!!! Вітаю Полтавщину!!!!! #перемога», – написав нардеп у мережі Фейсбук.

Читайте також: Багатій газом Полтавщині обіцяють процвітання: частина рентної плати за розробку надр осідатиме в громадах

Розподіл буде відбуватися наступним чином: 1,5% ренти за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату буде відходити до бюджетів міст обласного значення, районних, бюджетів об’єднаних територіальних громад , ще 1,5% – до обласних бюджетів, 2% – до бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів. Останні платежі, за законом, зараховуватимуться до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням відповідних ділянок надр.

Нагадаємо,цього року депутати Полтавської облради не надали жодного дозволу на видобуток вуглеводнів на території області або розширення діяльності вже функціонуючих нафтогазовидобувних підприємств. Головною причиною відмови був той факт, що депутати очікували прийняття ВР закону № 3038, за яким частина рентної плати осідала б у місцеві бюджети, сприяючи розвитку тих територій, на яких ведеться видобуток корисних копалин.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький емоційно прокоментував прийняття довгожданого законопроекту на свій сторінці у Фейсбук, але поскаржився, що він вступить в силу аж через рік.

«#3038 прийняли у другому читанні та вцілому!!! Це #перемога усього депутатського корпусу Полтавської обласної ради!! На жаль, Закон вступає в силу з 1 січня 2018, бо утворився б дисбаланс бюджету понад 2 млрд!», – написав Біленький в соцмережі.

ЕнергоЛайф.інфо